Dobrovolníci s hasičským sborem splnili poslední přání umírajícímu pacientovi. Jeho poslední slova byla smutnou odměnou za jejich laskavost

Jaké by bylo vaše poslední přání před smrtí? Pro mnoho lidí by to bylo naposledy vidět svou rodinu, matku, otce, své děti, vnoučata. Ale pro tohoto správce lesa, který trpěl roztroušenou sklerózou, to bylo něco nemožného, protože zůstal na světě úplně sám. Jeho rodinou se stali lidé, kteří o něj pečovali až do poslední chvíle. Své poslední přání však měl a bylo mu splněno.

Zásah zrádné nemoci

Dvaašedesátiletý Edward Reis pracoval po většinu svého života jako správce lesa. V pozdějším věku se u něj bohužel rozvinula zrádná roztroušená skleróza a poslední roky strávil v hospici. Sestry a ostatní lidé, kteří se o něj starali, se stali jeho nejbližší rodinou, protože nikoho jiného neměl. Z posledních chvil jeho života dokázali udělat šťastné období i přes silné zdravotní komplikace, které jej doprovázely. Ovšem Edward své poslední přání měl, stále mu chyběla jedna důležitá věc, která v jeho dosavadním životě hrála významnou roli – les.

Poslední přání před smrtí

Několik týdnů před smrtí se kaplan Curt Huber zeptal Edwarda, zdali by si něco přál. Jedna věc by tu byla. Edward netoužil po ničem jiné než se vrátit do lesa, kde pracoval celý svůj život. Miloval to tam a chtěl se na místo naposledy podívat. Ovšem jako člověk upoutaný na lůžko neměl moc velké možnosti. Nemohl chodit ani sedět na invalidním vozíku, jediné, co mohl, bylo ležet na své posteli. Ale sestry to nechtěly nechat jen tak a spojily se s místními hasiči. Všichni vzali Edwarda doprostřed lesa i na nemocničním lůžku a točili s ním kolem dokola. Často se zastavovali, aby mohl poslouchat potok nebo cítit vůni kůry.

Jejich laskavost splnila Edwardovo poslední přání a mohl zemřít jako šťastný muž. Jeho poslední slova byla: „Jsem tak šťastný.“

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Abcnews.go.com