Hygienické návyky před pohlavním stykem vás mohou zachránit od vzniku infekce – dostatek tekutin a časté močení jsou povinností

Už jsme toho všichni slyšeli spoustu o tom, co dělat před, během nebo po sexu – ženy slýchávají, že je třeba vyprázdnit močový měchýř před pohlavním stykem, aby se zabránilo riziku infekce močových cest, ale dle urologů je třeba dělat přesný opak. Lékaři totiž vysvětlují, že močení před sexem je jednou z nejčastějších mylných přestav.

Během pohlavního styku se vaginální bakterie mohou dostat do močové trubice, což jim umožňuje cestovat až do močového měchýře a způsobit infekci.

Důležité tipy, jak se vyhnout infekci

  • Pijte velké množství vody pro hydrataci a odstranění bakterií z močových cest.
  • Choďte na toaletu hned, jak budete cítit potřebu močení, je to lepší než zadržovat moč.
  • Po toaletě se vždy otřete zepředu dozadu.
  • Dodržujte správnou hygienu intimních partií každý den, před i po sexu.
  • Vyprázdnit močový měchýř po sexu je povinností.
  • Nejlepší je vyhnout se nadměrnému používání lubrikačních gelů a sexuálních hraček, které mohou být útočištěm bakterií.

Stručně řečeno, nejlepší prevencí proti vzniku infekce je dostatek tekutin a močení ihned po pohlavním styku. Vaše obavy se tak mohou snížit na minimum.

Jak jste na tom s prevencí vy? Také jste žili v mylném dojmu, že je třeba chodit na toaletu spíše před pohlavním stykem? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte varovat i své přátele a rodinu sdílením tohoto článku.

Zdroj: feelhealthylife.com