Návyky, které ženy dělají, ale gynekologové je rozhodně nedoporučují. Čeho byste se měla vyvarovat, abyste předešla vážným onemocněním

Jako pacientky na gynekologii očekáváme od našeho lékaře řadu služeb a informací, ovšem je třeba si uvědomit, že i lékař od nás očekává dodržování určitých pravidel. V důsledku toho se přední gynekologové podělili o pár návyků, kterým je nejlepší se vyhnout.

Zpocené sportovní oblečení

Ženy by si měly po cvičení okamžitě svléknout zpocené oblečení, protože bakteriím se nejlépe daří v teplém a vlhkém prostředí. Nejběžnějšími jsou plísňové infekce, podráždění, zarudnutí a vaginitida. Doporučuje se nosit 100% bavlněné prádlo a látky, které na sebe nevážou vlhkost.

Silné menstruační krvácení

Průměrná ztráta krve během celého cyklu by měla být asi 80 ml nebo 5 lžic denně. Bez ohledu na váš věk vyměňujte každé dvě hodiny vložky nebo tampóny. Pro zmírnění silného menstruačního krvácení není třeba pouze invazivní chirurgický zákrok, vyzkoušet můžete hormonální terapii nebo nesteroidní protizánětlivé léky.

Tanga

Tanga mohou třít pokožku tak, že dojde k podráždění a ne vždy umožní větrání intimních oblasti. Bez cirkulace vzduchu můžete být náchylné k pohmoždění a plísňové infekci. Pamatujte, že kůže v této oblasti patří k nejcitlivějším na těle.

Zdroj: feelhealthylife.com

Ve čtení článku pokračujte na další stránce