I na maličkostech záleží. Deset návyků, které vedou ke šťastnějšímu životu

Máte se rádi? Říkáte si, co je to za otázku, ale většina lidí má právě se sebeláskou velké problémy a vnímá je tak i okolí. Pro šťastnější život je proto lepší změnit některé návyky a mít se více rád. Tím uděláte radost sobě, ale budete lépe působit i na všechny v okolí, což se vám zase vrátí v podobě pozitivního myšlení. A kterých deset dalších návyků povede ke šťastnějšímu životu?

Naslouchejte ostatním

Vyprávět pouze o sobě? V žádném případě, staňte se dobrým posluchačem ostatních lidí a dokažte tak, že vám na ostatních opravdu záleží. Nemusí se jednat jen o konverzaci o počasí nebo pracovních záležitostech, ale také o cílech a snech, které vás mohou s ostatními dokonale propojit.

Žijte přítomností

Zpomalte a neodkládejte věci na potom, později, někdy. Važte si aktuálních prožitků a snažte se využít každý moment dne, abyste měli dobrý pocit a žili skutečný život.

Nepodléhejte pasivitě

Žijte aktivně, cestujte, zažívejte a dělte se s ostatními o zážitky, nezapomínejte dbát také o svůj zevnějšek a o své tělo. Cvičení napomáhá udržet se fit a chrání před duševní nepohodou, vede k lepšímu a zdravějšímu spánku. Budete se tak cítit jistější ve své kůži, což pocítí i okolí.

Budujte opravdová přátelství

Opravdoví přátelé jsou oporou v těžkých časech, proto nezahazujte přátelství kvůli malichernostem nebo materiálním věcem a věnujte čas na budování smysluplných vztahů plných zážitků a skutečných prožitků, které obohacují obě strany.

Pěstujte si zdravé sebevědomí

Choďte zpříma, držte se svých zásad a poznejte svou hodnotu, to vám napomůže mít zdravé sebevědomí při hledání práce i budoucího partnera s podobnými charakteristikami jako jste vy sami.

Jezte zdravě

Tankujete do svého auta nejlepší benzín? Jídlo je pro tělo také palivo, proto vybírejte zdravé lokální potraviny, vyhýbejte se průmyslově zpracovaným výrobkům, které zatěžují organismus, vedou k vzniku zánětů a chronických onemocnění. Budete se cítit svěžejší, což se promítne také do vašeho chování.

Čas na sebe a své koníčky

Máte každý den chvilku na sebe, na odpočinek i aktivní relaxaci? Čas věnovaný sobě sama se bohatě vrátí, protože si dobijete potřebnou energii, kterou můžete pak věnovat ostatním, rodině nebo přátelům. Důležité je věnovat se svým koníčkům, čtení i sportu, jednoduše dělejte to, co vás baví!

Naučte se odpouštět

Křivdy, zloby a bolest z minulosti? Vzpomínání a podněcování hněvu nepomáhá, jen zášť trvá o mnoho déle. Naučte se odpouštět a jít dál, budete se cítit lépe a svobodněji.

Vyspěte se do růžova

Pro zdraví a duševní pohodu je důležitý dostatečně dlouhý spánek, který omlazuje tělo i mysl. Navíc dostatečný odpočinek napomáhá vyrovnávat se s každodenním stresovým zatížením.

Užívejte si maličkosti

Mějte radost z všedních drobností a obklopujte se jen těmi, na kom vám záleží. Udržíte si tak pozitivní přístup, který se odrazí na vnímání vašeho vlastního já.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Powerofpositivity.com