Nešťastná náhoda stála život malé holčičky. Dojemné poselství zdrceného otce vás chytne za srdce

Zpráva, kterou poslal do světa Stergios Sarantis, otec sedmileté dcery, která opustila milující náruče svých rodičů po alergickém šoku, láme srdce. Přitom se jednalo o smrt, které se dalo velmi snadno zabránit. Rodina truchlí, ale velmi dobře chápe, že jejich životy musí jít dál. Jejich životy budou nyní velmi odlišné a v jejich srdcích je velká díra.

Co se stalo?

Toto rodinné drama začalo, když sedmiletý spolužák dívky slavil narozeniny a přinesl do školy sladkosti. Ukázalo se ovšem, že některé jejich přísady měly pro malou dívku fatální následky, která trpěla alergií. Vzhledem k tmu, že to učitelé věděli, zeptali se jí, jestli má dovoleno jíst konkrétní dezert. Ona údajně odpověděla, že ho již měla a nebyl žádný problém. O několik minut později si ovšem dítě začalo stěžovat na to, že nemůže dýchat.

Bojovala do posledního dechu

Malá Thomas se snažila dýchat, dokud to jen šlo a dlouho bojovala. Bohužel  svůj boj prohrála a naposledy vydechla. Smutek se rozšířil po celém Řecku. Její otec později našel odvahu a na veřejnosti o této tragédii promluvil. Poslal tak vlastní poselství a optimismus všem rodinám, které potkalo něco podobného a z jakéhokoli důvodu ztratili své dítě.

Smrt můžeme porazit jen životem

„Nevím, jaký bude můj život bez mé dcery, ale nesmíme nechat zlo myslet si, že nás porazilo. Smrt je poražena pouze životem. Thomas byla a stále je moje milovaná dcera. Byla celý náš život, milovala květiny, výrobu věnců a rozdávání všem. Musíme najít odvahu pokračovat v životě, protože dlužíme těmto andělům, abychom pokračovali se vší silou, která nám zbyla.

Vzkaz plný naděje a pozitivity

Mám štěstí, protože mám přátele, příbuzné a církev, kteří jsou po mém boku a podporují nás,“ říká otec sedmileté dívky. Tento úžasný vzkaz plný pozitivity jistě potřebuje slyšet mnoho rodičů, kteří přišli o své děti z důvodu nemoci, nehody nebo jiných příčin. Každá ztráta je těžká a jizvy se budou hojit velmi dlouho. Žít dál a neutápět se ve smutku je nejlepší možný způsob, jak se s tím vyrovnat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Protothema.gr