I nejlepší přítel člověka si zaslouží narozeninový dort. Jak potěšit svého pejska

Lidé nejsou jedinými živými tvory, kteří slaví narozeniny. Zapomínat bychom neměli ani na své domácí mazlíčky. Až se zase bude blížit slavnostní den vašeho pejska, překvapte ho tímto báječným psím dortem. Koneckonců si to váš čtyřnohý přítel zaslouží.

Narozeninový psí dort

Na těsto budete potřebovat 1 mrkev, 1 banán, 2 žloutky, 2 a ½ lžíce roztaveného kokosového oleje, 2 lžíce psí čokolády a 155 g mouky z prosa. Na polevu si pak připravte 140 g nízkotučného jogurtu bez mléka, 1 žloutek a 60 ml roztaveného kokosového oleje.

Nejdříve si předehřejte troubu na 180 stupňů. Oloupanou mrkev nastrouhejte a banán zbavený slupky nakrájejte na malé kousky. K mrkvi a banánu přidejte dva žloutky a vše důkladně promíchejte. Roztavený kokosový olej smíchejte s čokoládou pro psy a vytvořte hladkou konzistenci. Spojte s mrkvovo-banánovou směsí. Nakonec nasypte mouku. Vytvořte jednotné těsto a rozdělte na dvě části. Péct můžete v menší pánvi nebo dortové formě asi 35 minut. Než se korpus dopeče a vychladne, připravte si náplň. Zde stačí pouze smíchat všechny ingredience na náplň, a sice nízkotučný jogurt bez mléka, žloutek a kokosový olej. Vyjměte korpus z nádoby a podélně rozřízněte na poloviny. Naneste náplň a přiklopte další vrstvou korpusu. Takto pokračujte, dokud vám vystačí těsto a náplň. Ozdobit můžete psími sušenkami a zbytkem náplně.

Upozornění

Celý dort mohou sníst pejsci, kteří váží minimálně od 25 kg. Menší psi si mohou dát jen malou porci. Před podáním dortu se ujistěte, že váš pes netrpí žádnými nesnášenlivostmi na dané ingredience.

Obrázky: Pixabay