Záhadné dírky v dolní části triček vysvětleny. Hlídejte si své kalhoty i způsob praní

Svět je tajemným místem, které své hádanky projevuje v těch nejrůznějších formách. Jak je například možné, že si v obchodě vždy vybereme tu nesprávnou frontu? Proč si sousedův pes oblíbil zrovna naší zahradu? A odkud se berou všechny ty malé dírky v našich tričkách? Alespoň pro poslední dotaz dnes máme odpovědi. Dírky, které se zpravidla objevují kolem břicha v dolní části triček, mají celkem zjevné příčiny.

Kalhoty

Hlavním zdrojem jsou naše kalhoty, respektive veškeré přezky, knoflíky, zipy a cvočky. Dlouhodobým otíráním látky o tyto předměty se tričko opotřebovává a trhá. Vyčnívající zip přichází do styku s tkaninou trička nebo halenky a nakonec se prostě nevyhnete tomu, že látku propíchne.

Praní

Samozřejmě záleží, co s čím perete. Pokud nemáte problém prát spodní prádlo, jako je například podprsenka, s tričky a jiným oblečením, můžete si být jistí, že nakonec uvolněná ramínka a kostice látku triček poničí. Uložte ji raději do pracího vaku a zipy u všech kalhot a mikin zapněte. Pokud chcete být důkladnější, můžete si rozdělit prádlo na hromadu s knoflíky, sponami, háčky, zipy atd. S praním souvisí i stav samotného spotřebiče. Je třeba se ujistit, že v bubnu pračky se nezachytily žádné vyčnívající předměty, které by mohly oblečení potrhat.

Špatná kvalita

Tenká vlákna, levná výroba a agresivní procesy barvení nebo bělení zásadně ovlivňují trvanlivost výrobku. Následné tření v bubnu pračky a časté oblékání a svlékání stačí k takovému opotřebení, že v tkanině vzniknou díry.

Moli

Postrach všech šatníků. Všichni se bojíme malých motýlků, kteří se tak rádi prokousávají našim oblečením. Dírky po molech mají nepravidelný tvar, takže je můžete celkem snadno určit. Abyste předešli jejich řádění, zavěste si do skříně past na moly, odpuzující sáčky nastříkané sprejem nebo repelentem proti molům. Pokud zjistíte, že se do vašeho šatníku skutečně pustili moli, vyperte veškeré oblečení a vyčistěte vnitřní stěny skříně. Nebo můžete oblečení zmrazit, nízké teploty spolehlivě zabijí všechny moly i larvy. Levandule nebo mýdlo umístěné ve skříni také chrání před škůdci.

Obrázky: Tips-and-tricks