I přes ničivý požár se toto nebohé stvoření dokázalo ukrýt na místě, které by bylo za normálních okolností pro zvíře jedno z nejnebezpečnějších! Jeho statečnost je obdivuhodná

Když v Řecku, v letovisku Mati, zničil strašlivý požár téměř celé pobřeží, ztratilo život na 91 lidí. Jako zázrakem dokázalo přežít jedno nebojácné zvíře. Artemis, dobrovolnice organizace pro záchranu zvířat, byla zlomená myšlenkou, kolik nevinných životů, včetně těch zvířecích, bylo zničeno během hrozivé katastrofy. Byla však přesvědčená, že přinejmenším některé z nich musely přežít. Rozhodla se proto, že bude prohledávat vypálená místa a hledat němé tváře, které mohly mít alespoň trochu štěstí.

A jak se nakonec ukázalo – jednu takovou přece jen našla! Nečekala ale, že nalezne nebohou a vyděšenou duši skrývající se ve venkovním krbu. „Nic jsem neslyšela. Byla jsem tak vystrašená podívat se dovnitř, protože jsem věděla, že tam určitě něco najdu, jen jsem netušila, zdali to bude živé nebo mrtvé,“ vypráví Artemis.

Pes, kterého Artemis objevila, byl vystrašený, zraněný, ale rozhodně byl naživu. Potřeboval okamžitou lékařskou péči a jak Artemis dodává: „Celá jeho srst byla spálená a přepadávala ho intenzivní bolest. Bylo skutečně velmi těžké dívat se, jak trpí. Začala jsem plakat, stejně jako ostatní dobrovolníci. Ale děkovala jsem Bohu za to, že mu dal ještě jednu šanci k životu. Měl obrovské štěstí, že jsme ho našli.“

Artemis pejska pojmenovala Marshmallow a odvezla jej k místnímu veterináři, kde byl ošetřen a ostříhán. Marshmallow byl zřejmě pouliční pes, protože jeho srst nebyla vůbec opečovávaná a byla hodně přerostlá. Zároveň byl vyhladovělý a prahl po kousku jídla!

Poté, co se plně uzdravil, byl připraven na převoz do nového domova, kde čeká na své nové majitele. Teď je nejdůležitější, že žije díky odhodlání jeho zachránkyně.

Více ze záchrany můžete vidět na následujícím videu:

Jak se vám dnešní příběh líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: addictingstories.org