Idealni pece o pleť! Netřeba kupovat drahé přípravky,stačí osvojit několik jednoduchých návyků a vaše pleť bude zářit!

Kdo by netoužil po krásné a jasné pokožce. Téměř každý. A proto vám přinášíme několik jednoduchých, ale zásadních pravidel péče o pleť, abyste se i vy mohli pyšnit dokonalou pletí.

Pravidelně oplachujte štětce na líčení

Štětce na líčení, jsou-li používány nesprávně, mohou být příčinou vzniku akné, alergií a jiných kožních problémů. To je důvod, proč bychom je měli pravidelně oplachovat. Můžete používat běžné dezinfekční a antibakteriální čistící ubrousky, ovšem pokud chcete nástroje vyčistit důkladně, je lepší sáhnout po jemných mycích prostředcích jako je šampón nebo jemná pěna.

Hlídejte si svůj jídelníček

Cukr a tučné potraviny jsou nepřátelé číslo jedna. Jak nezdravé jídlo, tak i přehnaná dieta mohou být pro naši pleť škodlivé. Některá přísná omezení potravin mohou vést k suché, vrásčité a unavené pokožce. Mějte proto na paměti, že vaše strava by měla být vyvážená množstvím základních vitamínů a minerálů.

Příliš peelingu škodí

Hrubé ošetření pokožky způsobuje, že se pleť cítí svěží, čistá, hladká a zbavená veškerých nečistot včetně černých teček. Ovšem příliš mnoho mytí může způsobit zánět. Pokud je vaše pokožka spíše suchá a vytváří akné, drhnutí peelingem stav akorát zhorší. Přejděte raději k jemnému slupovacímu mléku. Lidé s mastnou pletí by peeling měli používat jednou týdně.

Pravidelně otírejte displej vašeho mobilního telefonu speciálními ubrousky

Mobilní telefon může být příčinou svědění, zarudnutí nebo otoku v oblasti lícních kostí. Nedávný průzkum totiž ukázal, že displej telefonu může být pokryt bakteriemi 10x více než záchodové prkénko. Chcete-li zabránit, aby se tyto bakterie dostaly na vaši tvář a rozšiřovaly se, pravidelně čistěte displej speciálními čistícími ubrousky.

Krém používejte jak před plaváním v bazénu, tak i po něm

Chemikálie v plaveckých bazénech vysušují pokožku a zanechávají ji dehydrovanou a hrubou. K ochraně pokožky před vystavením chlóru použijte výživný krém. Po koupání si důkladně umyjte obličej a aplikujte hydratační krém.

Sprchujte se ihned po cvičení

Sprchy v posilovnách zřejmě nepatří mezi ty nejpříjemnější, ale věřte, že ucpané póry, černé tečky a akné, které se objeví, pokud ze sebe nesmyjete pot ihned po cvičení, jsou rozhodně horší.

Věnujte pozornost signálům, které k vám vysílá vaše tělo

Podráždění, zarudnutí nebo otoky v obličeji mohou být varovnými signály týkající se závažných zdravotních problémů. Takže věnujte zvýšenou pozornost, jak k vám vaše tělo promlouvá a neignorujte ho.

Vyhýbejte se příliš horké sprše

Příliš horká koupel nebo sprcha mají tendenci ničit ochrannou vrstvu lipidů pokožky, která pomáhá udržovat vlhkost v hlubších vrstvách kůže. Zvyk sprchovat se velmi horkou vodou může vést k předčasným vráskám a suché kůži. Vodu, kterou se myjete, udržujte při pokojové teplotě.

Pijte dostatečné množství vody

Je opravdu důležité zůstat hydratovaní. Pokud nejste zvyklí pít dostatek vody, mějte vždy po ruce láhev s vodou, aby vás pohled na ní donutil k pití.

zdroj: brightside.me