Inspirace pro všechny milovníky kávy s neomezenou fantazií. Vytvořte si doma příjemné dekorace z kávových zrn

Láska ke kávě v nás může vzbudit touhu tvořit a experimentovat. Není třeba jít až tak daleko – kávová zrna vám budou vždy k dispozici, abyste popustili uzdu své fantazie. Můžete z nich vytvořit kouzelné voňavé obrázky, hračky i dekoraci. Promění vaši domácnost v útulné a příjemné místo, kde bude vždy vonět čerstvá káva.

O výtvory z kávových zrn se mohou pokusit jak zkušení umělci, tak naprostí nováčci v oboru. Zde je několik nápadů na dekorace z kávových zrn, kterými se pro začátek můžete nechat inspirovat.

Co budete potřebovat:

  • Kávová zrna (ideální je, pokud mají různé odstíny a velikosti)
  • Tkanina (dle chuti)
  • Lepidlo a bezbarvý lak
  • Rám a lepenka
  • Další materiál k výzdobě (korálky, koření, krupice atd.)

Obrázky z kávových zrn

Karton obalte pytlovinou a vzadu připevněte, například sešívačkou. Pokud máte tenkou desku ze dřeva nebo dřevotřísky, látku používat nemusíte. Nakreslete tužkou jednoduchou kresbu pomocí šablony a začněte lepit zrna do kresby. Potřete bezbarvým lakem, aby se zrna zafixovala. Vložte desku nebo karton do rámu a vaše umělecké dílo je hotové.

Dekorativní květiny z kávových zrn

Pomocí drátu, obyčejného provázku a žárovky (plastové koule, papírové krabice nebo kusu polystyrenu) můžete vytvořit dekorativní květiny či keříky, jaké můžete vidět na obrázku.

Převrácený šálek

Velice nápaditá hra s gravitací. Budete potřebovat speciální hmotu pro modelování, dobré lepidlo, silný drát a šálek s podšálkem. Můžete se nechat inspirovat nápady na obrázku.

Zvířecí figurky

Dekorativní svíčky a stojánky

Co se týká péče o výtvory z kávových zrn, jsou velmi nenáročná. Stačí, když je občas očistíte bavlněným hadříkem od naneseného prachu. Dávejte si pozor, aby kávová zrna nebyla vystavena slunci, jinak by mohla rychle popraskat.

Máte nějaké své výtvory z kávových zrn? Sdílejte s námi vaše nápady v komentářích.

zdroj: sovkusom.ru