Inspirující příběh, který vás chytne za srdce. Olympionička vydražila svou první medaili, aby pomohla zachránit život 8 měsíčního chlapce

Všichni olympionici neuvěřitelně tvrdě pracují na dosažení svých cílů, ale Maria Andrejczyk si předtím, než se dostala na stupínek vítězů, skutečně prošla několika životními boji. Polská oštěpařka promarnila svou šanci na olympijských hrách v roce 2016, a to o pouhé 2 centimetry. O rok později byla vyloučena kvůli zranění ramene, aby se následně dozvěděla strašlivou diagnózu – rakovinu kostí.

Nevzdala se

Projevila ale bojového ducha, zotavila se a nakonec se kvalifikovala na olympijské hry v Tokiu 2020, kde získala svou první olympijskou medaili – stříbro. To ale není vše, za co by měla být oslavována.

Drahá operace jako šance na normální život

Doma slyšela o 8měsíčním miminku jménem Miloszek Malysa, který zoufale potřebuje odjet do USA na operaci, jež by mu mohla zachránit život. Miloszek se narodil s vážnou srdeční vadou, jejíž příznaky nebyly v prvních týdnech jeho života odhaleny. Pouze transplantace srdce a plic mu může poskytnout šanci na normální život. Chlapcův zdravotní stav je zoufalý,  domovské zemi nemají prostředky na léčbu, ale lékaři na Stanford University Medical Center v Kalifornii se jeho případem mohou zabývat. Bohužel požadují 80% platby předem, což si rodina nemůže dovolit. V tu chvíli vstoupila na scénu Maria Andrejczyk.

Dražba, která může zachránit život

Jen týden po návratu z Japonska atletka sdílela na sociálních sítích zprávu, ve které oznámila, že vydraží svou stříbrnou medaili, aby získala dostatek finančních prostředků na Miloszkovu operaci. O několik dní později se cena vyšplhala tak vysoko, že rodina získala potřebné peníze na cestu do USA i nákladnou operaci. Polský obchod Zabka, který medaili vydražil, nakonec oznámil, že Marii její medaili ponechá. „Velmi se nás dotklo mimořádně vznešené gesto naší olympioničky, proto jsme se rozhodli podpořit Miloszkovu finanční sbírku,“ uvedla společnost. Díky nezištné Marii má nyní Miloszek šanci o svůj život bojovat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Inspiremore.com