Inspirující příběh manželského páru s Downovým syndromem

Gareth a Deana se poprvé potkali v místním komunitním centru v anglické Cumbrii v roce 1981. V té době bylo Garethovi 17 let a Deaně 19. Nyní, téměř o 30 let později jsou stále nerozlučnou a zamilovanou dvojkou, jejichž lásku by jim mohl závidět každý člověk na světě.

Zrzavé vlasy a vousy rozhodly

Deana se svěřila, co prvního ji na Garethovi zaujalo. Jak to tak vypadá, zřejmě ji přitahují zrzaví muži. “Pomyslela jsem na jeho zrzavé vlasy. Mám ráda zrzky. Také měl zrzavé vousy. A já jsem také zrzavá,” řekla Deana. Stejně tak se svěřil Gareth: “Než jsem potkal Deanu, měl jsem tři přítelkyně. Vybral jsem si tu správnou. Je to Deana.”

Rodina nic netušila

Deana a Gareth spolu trávili čas nejdříve jako přátelé. Nikdo z okolí, ani z rodiny si neuvědomoval, jak vážný jejich vztah může být. Až o 10 let později. “O jejich vztahu jsme moc nevěděli, dokud nezačali mluvit o svatbě,” svěřila se Garethova matka Anne. 

Zásnuby na dovolené

Gareth dodal: “Odjeli jsme na dovolenou do Blackpoolu a zasnoubili se tam. Bylo to na Deaniny narozeniny.” Brzy poté, co Gareth Deanu požádal o ruku, vzali se 4. července 1992, čímž se jejich manželství stalo tím nejdelším ze všech párů s Downovým syndromem. “Stále ho miluji. Podívejte se na něj, je jako starý muž,” řekla Deana. 

Neuvěřitelný příběh lásky. Přejeme oběma mnoho dalších let lásky a štěstí. Pokud souhlasíte, nezapomeňte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: faithpanda.com