Šikovné tipy, jak uklidit obtížně dostupná místa. Rámy oken ani žaluzie už nebudou problém

Přiznejme si to všichni, většina z nás nemá při pravidelných týdenních úklidech příliš energie, aby se věnovala čištění malých, těžko dostupných míst. Často na ně zapomínáme nebo se jim záměrně vyhýbáme, protože, řekněme si to upřímně, se nám nechce. Díky tomu se na těchto místech hromadí prach a nečistoty a nám se o to více nechce pouštět do složitého čištění. My vám ale dnes chceme ukázat chytrý způsob, jak uklidit obtížně přístupná místa.

Žaluzie

Vše, co potřebujete, jsou kuchyňské kleště, dva hadříky a dvě elastické pásky. Omotejte hadříky kolem každé části kleští a upevněte lepicí páskou. Chytněte každou žaluzii do kleští a jemně přejíždějte, abyste se zbavili prachu.

Stropní větrák

Jen pomyšlení na čištění stropního větráku nám způsobuje srdeční infarkt, ale díky tomuto chytrému tipu to bude až překvapivě jednoduché. I bezpečné! Vezměte starý povlak na polštář, vystoupejte po štaflích co nejblíže k čepelím větráku a omotejte povlak tak, aby zakrýval obě strany čepele. Jemně přitáhněte k sobě a zbytky prachu jsou pryč.

Klávesnice

Svačina, káva, limonáda, prach, to všechno a mnohem víc se usazuje v naší klávesnici. Nejdříve klávesnici postavte tak, aby se z ní vysypaly veškeré nečistoty. Poté složte kus papíru na malý čtvereček a ostrými hranami čistěte mezery mezi tlačítky.

Okna, posuvné dveře nebo dveře od sprchového koutu

Rámy oken a posuvných dveří a jejich vnitřky jsou plné špíny a je velice těžké ji odtamtud dostat pryč. Nástavec na vysavač nemusí být dostatečně úzký, proto tedy připevněte na jeho konec prázdnou roličku od toaletního papíru, abyste vytvořili velice úzký trychtýř. Nyní začněte vysávat!

Jak se vám dnešní tipy na úklid líbily? Pokud ano, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: experthometips.exp