Zamyslete se, než vyhodíte banánové slupky do koše. Mohou pomoci vám i vašemu domovu

Až se příště budete chystat vyhodit banánové slupky do odpadkového koše, zadržte! Mnoho lidí to neví, ale banánové slupky jsou ve skutečnosti velice užitečné v každodenním životě a lze je použít na mnoho věcí, které se mohou týkat jak domu, tak péče o naše tělo. Podívejte se na tato účinná využití banánových slupek.

Zmírňují viditelnost modřin

Praštili jste se tak silně, že se na vašem těle objevuje modrá, až černá modřina? Jednoduše ji potírejte banánovou slupkou, abyste zmenšili nejen její zbarvení, ale i velikost. Ponecháte-li ji na postiženém místě přes noc, prohloubíte její pozitivní účinky.

Jsou vhodné do kompostu

Pokud máte na zahradě kompost, hoďte do něj slupky od banánu. Snadno se rozloží a přiloží ruku k dílu ve výrobě přírodního hnojiva.

Odstraňují bradavice

Odřízněte malou část banánové slupky a připevněte si ji náplastí přes bradavici. Nechte působit. Provádějte alespoň jednou denně.

Leští stříbro

Ovocné kyseliny skutečně pomáhají odstranit nečistoty z povrchu stříbra a zanechávají ho zářivě čistým.

Minimalizuje vrásky

Vitamín C a antioxidanty mohou dlouhodobě snižovat výskyt vrásek. Proto si pravidelně potírejte tvář a krk banánovou slupkou. Zlepšíte si krevní oběh a zvýšíte produkci kolagenu.

Prevence před akné

Banánové slupky skutečně pomáhají předcházet akné a bojovat s ním. Jelikož obsahují lutein a další prospěšné vitamíny, které odstraňují nevzhledné pupínky, stačí, když si banánovou slupkou potřete obličej a necháte působit přes noc. Tak dosáhnete nejlepších výsledků.

Věděli jste, co všechno banánové slupky umí? Nezapomeňte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homehacks.co/