Inspirující příběh motokrosového závodníka – tragická událost, jež ho upoutala na invalidní vozík, jej zároveň dovedla k životnímu snu

Mike z Missouri ve svých 5 letech objevil vášeň pro motosport – to byl začátek jeho závodní kariéry. Jeho sen o tom, stát se profesionálním závodníkem se zdál být skvěle nastartovaný. Jeho rodina ho ve všem podporovala a nic mu nestálo v cestě. Pak ovšem udeřila tragédie.

Bylo mu 18 let, kdy se během soutěže srazil se svým nejlepším přítelem, který vyvázl ze střetnutí bez zranění. Mike bohužel takové štěstí neměl. Utrpěl roztříštění páteře, zkolabovaly mu plíce a měl těžké vnitřní krvácení. Zůstal ochrnutý od hrudi dolů. Mnoho lidí by v takový okamžik upadlo do deprese s myšlenkou navždy ztracených životních snů, ale Mike ne. Pro něj to byl pouze začátek zcela nové cesty. Nelitoval se a místo toho se soustředil na to, čeho může dosáhnout v současném zdravotním stavu.

“Můžete se na můj stav dívat všemi možnými způsoby, někteří vidí ztracené sny a kariéru, ale já vidím nové příležitosti, které z mého stavu plynou,” vypráví Mike. Jeho vášeň pro motocykly ovšem nikdy nezemřela. Účastní se závodních akcí a dokonce při jedné soutěži zastoupil i moderátora, který mu předal mikrofon se slovy, že si dá pauzu.

Ačkoli měl nejprve strach, zjistil, že moderování je skvělý způsob, jak se zúčastnit sportu, který vždy miloval. “Od toho dne jsem našel lásku k moderování a veřejnému projevu. Dnes cestuji po celé zemi se svou ženou a komentuji automobilové a motokrosové závody,” říká Mike.

Samozřejmě přijdou dny, kdy si opět přeje sedět na motorce, ale komentování milovaného sportu jej zcela naplňuje. Dokonce při otázce, zdali by vrátil čas, kdyby mohl, odpovídá, že ne. Své manželce Britani je vděčný za mnoho věcí, neustále jej tlačí, aby šel dál a dosáhl toho mnohem více bez ohledu na to, v jakém zdravotním stavu se nachází.

“Ať už tím, co teď dělám, inspiruji jednu osobu nebo davy lidí, stojí to za to. Zatímco mým snem je být moderátorem sportovních akcí, mým životním cílem je sdílet můj příběh, trochu naděje a štěstí ve světě plném negativity a inspirovat ostatní, aby usilovali o své sny a cíle, měli úsměv na rtech a žili život v jeho plném rozsahu bez ohledu na to, s čím se musí v životě potýkat,” dodává.

Jedinečný příběh plný naděje a veliké inspirace. Jinak se snad Mikův život ani popsat nedá a vy byste se o něj měli podělit se všemi lidmi ve vašem okolí a dodat jim alespoň trochu jeho motivace.

Zdroj: faithpanda.com