Inspirující příběh motokrosového závodníka – tragická událost, jež ho upoutala na invalidní vozík, jej zároveň dovedla k životnímu snu

Mike z Missouri ve svých 5 letech objevil vášeň pro motosport – to byl začátek jeho závodní kariéry. Jeho sen o tom, stát se profesionálním závodníkem se zdál být skvěle nastartovaný. Jeho rodina ho ve všem podporovala a nic mu nestálo v cestě. Pak ovšem udeřila tragédie.

Bylo mu 18 let, kdy se během soutěže srazil se svým nejlepším přítelem, který vyvázl ze střetnutí bez zranění. Mike bohužel takové štěstí neměl. Utrpěl roztříštění páteře, zkolabovaly mu plíce a měl těžké vnitřní krvácení. Zůstal ochrnutý od hrudi dolů. Mnoho lidí by v takový okamžik upadlo do deprese s myšlenkou navždy ztracených životních snů, ale Mike ne. Pro něj to byl pouze začátek zcela nové cesty. Nelitoval se a místo toho se soustředil na to, čeho může dosáhnout v současném zdravotním stavu.

“Můžete se na můj stav dívat všemi možnými způsoby, někteří vidí ztracené sny a kariéru, ale já vidím nové příležitosti, které z mého stavu plynou,” vypráví Mike. Jeho vášeň pro motocykly ovšem nikdy nezemřela. Účastní se závodních akcí a dokonce při jedné soutěži zastoupil i moderátora, který mu předal mikrofon se slovy, že si dá pauzu.

Zdroj: faithpanda.com

Ve čtení článku pokračujte na další stránce