Skrytá nebezpečí našich každodenních návyků pro náš imunitní systém. Takto si ničíme obranyschopnost těla, aniž bychom o tom věděli

Nedostatek spánku, mnoho stresu, nabitý pracovní rozvrh, to všechno, jak je dobře známo, není dobré pro naše zdraví, zvláště pro náš imunitní systém. Jak se ukázalo, svou imunitu si můžete pomalu, ale jistě, sami ničit, aniž byste o tom věděli. Ovšem dobrou zprávou je, že vše se dá napravit. V tomto případě, učiníte-li některé změny ve svém životním stylu a osvojíte-li si některé nové návyky, je možné si obranyschopnost těla opět vybudovat.

Příliš mnoho antacid

Obecně platí, že poškodíte-li si střeva, poškodíte i imunitní systém, protože 70% naší imunity je umístěno ve střevě. Proto přílišné užívání antacid, látek na zažívání a neutralizaci kyselosti v těle, by mohlo mít negativní dopad na imunitu.

Léky na bolest

Léky proti bolesti mohou poškodit výstelku střev a v důsledku toho se může infekce snadněji dostat skrze střevní stěny do zbytku těla. Tím se sníží funkce imunitního systému.

Antibiotika

Zde se jedná o případ, pokud by váš zdravotní stav vyžadoval užívání antibiotik vícekrát do měsíce. Časté užívání antibiotik může zničit dobré i špatné bakterie ve střevech, což znamená, že bez přítomnosti zdravých bakterií jsou toxiny v těle znovu absorbovány do zbylých částí organismu a následkem je oslabený imunitní systém.

Nadměrné pití alkoholu

Chronické pití alkoholu potlačuje tvorbu červených a bílých krvinek v kostní dřeni, což začne postupem času narušovat imunitní systém. Nadměrným pitím lze považovat náhlou opilost během krátké doby.

Osamělost

Jak studie ukazují, i osamělost může snížit funkci imunitního systému a vystavit vaše tělo vyššímu riziku vzniku různých onemocnění. Trvalý pocit osamělosti nebo izolace od ostatních může být více zničující pro náš organismus, než se zpočátku může zdát. Izolace ve skutečnosti způsobuje, že buňky vykazují více genů zapojených do vzniku zánětu a méně bojujících proti odvrácení infekce.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: prevention.com