Kdy se jedná o obyčejnou chřipku a kdy už o nebezpečný zápal plic? Poznejte rozdíl díky těmto příznakům

Přesto, že jsou chřipka a nachlazení celkem běžnou záležitostí, není vyloučeno, že se v průběhu času změní v zápal plic, což je závažný a v některých případech i život ohrožující stav. Příznaky chřipky, jako je horečka, zimnice, bolesti hlavy, rýma a kašel, se mohou vyvinout v plicní infekci, pneumonii, která nastává, rozhodneme-li se nachlazení nebo chřipku přejít a řádně neléčit. Proto je velice důležité, abychom znali veškeré příznaky, které značí, že už se nejedná o obyčejné onemocnění, ale o vážnou situaci, kdy je třeba kontaktovat lékaře.

Nachlazení nebo chřipka s mnohem horšími symptomy

Pneumonie nastává, jakmile se bakterie nachlazení nebo chřipky přesunou do plic a způsobí infekci. Pokud všechny běžné příznaky nezmizí do dvou týdnů, je zapotřebí vyhledat odbornou pomoc.

Vysoká horečka

Zatímco je horečka častou známkou chřipky, silná horečka může být zcela odlišným, mnohem horším případem.

Vykašlávání hlenu

Pokud vykašláváte žlutý, zelený nebo dokonce krvavý hlen, může se jednat o známku pneumonie.

Ostrá bolest na hrudi

Při kašli nebo dýchání se můžete setkat s ostrou až bodavou bolestí na hrudi. To vše je způsobeno infikovanými plícemi.

Nedostatek dechu nebo zrychlené dýchání

Pneumonie velmi ztěžuje plné využití kapacity plic, což vede k nedostatku dechu nebo zrychlenému dýchání. Zkuste si spočítat počet dechů za minutu, pokud se pohybujete kolem čísla 45, může se jednat o pneumonii.

Silná únava

Vaše tělo se snaží bojovat s infekcí, proto se rychleji unaví a spotřebuje veškerou energii dříve, než je obvyklé.

Sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou a varujte je před možným nebezpečím. Nikdy bychom neměli nic podceňovat, i když se jedná o zdánlivě obyčejná onemocnění.

Zdroj: womenworking.com