Inspirující příběh nejslavnějších siamských dvojčat na světě

Abigail a Brittany Hensel jsou 29letá dvojčata, jejichž život se z jednoduchého důvodu výrazně liší od života obyčejných lidí – mají jedno tělo, dvě hlavy, dvě nohy, dvě ruce, tři plíce, dvě srdce, jedna játra, dva žaludky, tři ledviny a společný oběhový systém a genitálie, což znamená, že jsou nuceny trávit každý okamžik svého života jedna s druhou. Přestože lékaři stále nedokáží pochopit, jak jejich tělo dokáže fungovat, dívky dokazují, že pro ně nic není nemožné a život je pro ně dar.

Narození dvojčat

Narození dívek 7.3.1990 bylo skutečným překvapením jak pro lékaře, tak zejména pro rodiče, kteří očekávali jedno dítě, jak jim napovídal ultrazvuk. Ale novopečená maminka si rychle uvědomila, že něco není v pořádku, protože nemocniční personál se dlouhou dobu zdráhal dítě ukázat. Obavy lékařů se ale rozplynuly, jakmile viděli reakci rodičů, kteří se do dvojčat okamžitě zamilovali. Blízká budoucnost ale pro děvčata nevypadala nijak příznivě, drtivá většina siamských dvojčat zemřela během prvních 24 hodin života. Osud dívek byl ale naštěstí jiný. Statečně bojovaly za každý nový den svého života. Nyní jim je 29 let a vyučují na základní škole.

První vážné problémy

První vážné problémy se objevily, když dvojčata dosáhla 12 let. Abby začala růst velmi rychle, rychleji než Brittany, což mohlo vést ke zlomenině hrudníku. V jeden moment byla Abby o 10 cm výše než Brittany, která byla nucena chodit po špičkách. Lékaři neměli na výběr, byli nuceni růst Abby zastavit, aby dívkám zachránili život.

Každodenní život dvojčat

Každá z dívek může ovládat pouze svou stranu těla a necítí doteky druhé sestry. Například Abby nedokáže vnímat, když Brittany někomu potřese rukou a naopak. V důsledku toho se už v dětství musely naučit synchronizovat své pohyby a koordinovat své činnosti. Dnes už to pro ně není žádný problém. Dokonale hrají na klavír, plavou, jezdí na kole nebo si užívají jiné sporty. Největší výzvou pro ně zatím byly závěrečné zkoušky v autoškole. Během jízdy Abby ovládala pedály a řadicí páku a Brittany kontrolovala směr a světla.

Každá je jiná

I přes mnoho společného, od funkcí až po orgány, jsou Abby a Brittany zcela odlišné. Abby je introvert, ráda tráví večery doma a bojí se výšek. Brittany zase ráda tráví volný čas s přáteli, přestože je velmi tichá. Abby je dobrá ve vědě, za to Brittany tíhne k humanitním vědám. Tyto a mnohé další rozdíly byly kdysi příčinou mnoha sporů a nedorozumění, ale dnes už jsou dívky schopné kompromisu. Například Abby miluje fialovou a Brittany zlatou, proto jsou stěny v dívčím pokoji vymalovány fialově a vyzdobeny zlatými policemi. Totéž platí pro oblečení, které je obvykle vyráběno na zakázku podle jejich vkusu.

Jaký je jejich život dnes?

Abby a Brittany pracují na základní škole a vyučují dva různé předměty – Abby učí matematiku a fyziku, zatímco Brittany literaturu a historii. Nevýhodou ovšem je, že dostávají jeden plat, který musí společně sdílet.

Nejsou úžasné? Co říkáte na tento bizarní, ale laskavý příběh? Nezapomeňte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.