Pracovníci pečovatelského domu zařídili 99leté ženě překvapení. Splnili jí celoživotní přání

Každý máme svůj sen, kterého se prostě nechceme vzdát. Nemusí být nijak obrovský, stačí jednoduchá přání, jež si toužíme splnit v jakémkoli věku. To je případ i 99leté Joyce, obyvatelky pečovatelského zařízení ve Velké Británii, jejíž celoživotním snem bylo setkání s tučňákem.

Nic není nemožné

Když poprvé dorazila do domova pro seniory, vyřkla přání potkat tučňáka. Nevěděla, že pracovníci zařízení vezmou její slova vážně a budou mít v úmyslu její sen uskutečnit. „Někteří lidé žádají o určitý druh dortu nebo konkrétní film. Ale Joyce nás požádala o setkání s tučňákem, což jsme rozhodně slyšeli poprvé,“ vypráví Elizabeth, majitelka zařízení.

Velké překvapení nejen pro Joyce

Přesto, že se to zdálo jako nemožné přání, Elizabeth se rozhodla, že ho Joyce splní. Dokázala získat tři tučňáky Charlieho, Groota a Pringla, kteří jsou zvyklí čelit fotoaparátům. Naštěstí byli všichni tři neuvěřitelně společenští a mazliví. Pro Joyce to byl neskutečný zážitek. Vlastně nejen pro ni, ale pro všechny obyvatele pečovatelského domu. „Vždycky jsem milovala zvířata, zejména tučňáky. Setkáním s jedním z nich v reálném životě bylo tím nejkrásnějším zážitkem,“ vypráví Joyce.

Elizabeth byla ve skutečnosti ráda, že Joyce projevila takové netradiční přání, protože jí vnukla nápad, jak přinést do domova ještě více radosti a smíchu. Tučňáci jsou navíc považováni za zvířata, která poskytují oporu, jako přátelští tvorové snižují stres a pomáhají lidem, zvláště starším, vyrovnat se se životem obecně a relaxovat.

Pokud jde o přání a sny, je pravda, že věk nehraje žádnou roli a není žádným limitem. Snít můžeme o všem, co nám přináší radost a štěstí. Joyce se zdráhala celý rok, než své přání vyřkla, ale nakonec její tužby udělaly radost nejen jí, ale všem obyvatelům domova. Nikdy není příliš pozdě na to vyslovit, po čem opravdu toužíme.

Jak se vám dnešní příběh líbil? Pokud ano, neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou a šířit radost a štěstí ve svém okolí.