Jak dlouho bychom měli používat kosmetické přípravky. Napoví speciální symbol na obalu

Ženy mají tendenci svou oblíbenou kosmetiku vypotřebovat do poslední kapičky. I přesto, že je jejich rtěnka nebo pudr už skutečně starý a opotřebovaný, popřípadě najdou-li svůj ztracený oblíbený kosmetický přípravek v jiné kabelce či někde pod postelí. I když často vyhrává silná potřeba kosmetiku i nadále používat, může vás to hodně stát.

Dermatologové varují

Používání starých produktů na líčení vystavuje mnoho žen očním infekcím nebo zánětu pokožky, které se mohou proměnit ve vyrážku, puchýře, zarudnutí a otoky kůže. Největší ohrožení zřejmě spočívá v opalovacích krémech. Většina z nás je nepoužívá celoročně, ale pouze v období léta, i když na podzim a v zimě může slunce ublížit i přes mraky. Opalovací krémy s prošlou platností budou pokožku chránit minimálně, ne-li způsobit další poškození.

Sledujte znaky na obalech

Pokud si nejste jisti, zda je produkt, který používáte, stále vhodný k aplikaci, máme pro vás tip. Hledejte na obalu značku, která vypadá jako malá otevřená nádoba, uvnitř níž je uvedeno 12M. Zde naleznete informace o tom, jak dlouho by měla být kosmetika po otevření používána. Pouze výrobky s trvanlivostí delší než 30 měsíců tento symbol neobsahují.

Obrázky: Pixabay