Jak dnes vypadají dívky, které se narodily se spojenými lebkami? Díky úspěšné operaci dnes mohou slavit šesté narozeniny

Erin a Abby Denaley se narodily v červenci 2016 jako siamská dvojčata spojená hlavou. Byly odděleni díky pomoci lékařů z dětské nemocnice ve Philadelphii. Dívky byly jedny z nejmladších dětí, které chirurgický zákrok, kdy byly rozděleny, podstoupily. Jejich pozoruhodná historie se stala senzací internetu.

Co způsobuje spojení siamských dvojčat?

Siamská dvojčata se rodí jednou z 50-100 tis. porodů. Je to způsobeno abnormalitou, ke které dochází při dělení embryonálního štítu na dva plody. K tomuto rozdělení dochází příliš pozdě nebo je nedokončené. Existuje také teorie, že dvojčata mohou být znovu spojena v děloze. Je to dáno tím, že kmenové buňky oddělených plodů hledají buňky, které jsou si navzájem podobné.

@heatherdelaney1015 We are beyond grateful for Dr. Taylor and Dr. Heuer from The Children’s Hospital of Philadelphia. Without them and all of the nurses and staff there, our girls wouldn’t have the life they have today. They have become our family over the years. Words can’t express our gratitude! #conjoinedtwins #childrenshospitalofphiladelphia #miraclebabies #delaneytwins #specialneedsmom #changedlives ♬ Count on Me (Instrumental Version) – Instrumental Pop Songs & Soft Background Music

Rodiče nemohou být šťastnější

Heather Delaney a její manžel Riley netrpělivě čekali, až se jim narodí vytoužené děti. Stalo se to 24. července 2016 v dětské nemocnici ve Filadelfii, o 10 týdnů dříve, než bylo plánováno. Dívky brzy oslaví 6. narozeniny. „Jsme nesmírně vděční za Dr. Taylora a Dr. Heuera z The Children’s Hospital of Philadelphia. Bez nich a všech sester a personálu by naše dívky neměly život jako dnes. Za ta léta se stali naší rodinou. Slova nemohou vyjádřit naši vděčnost,“ uvedli rodiče v příspěvku na sociálních sítích.

Úspěšná operace změnila rodině život

„Před 5 lety podstoupily moje milované holčičky operaci, která změnila život nám všem. Zdálo by se, že jsme celou věčnost čekali, než konečně uslyšíme slova ‚jsou oddělen‘. Jsme nesmírně vděční Dr. Taylorovi a Dr. Heuerovi z nemocnice ve Philadelphii,“ uvádí žena na TikToku.

@heatherdelaney1015 Reply to @kathygirl211 this was therapy today 💜 #workinghardorhardlyworking #conjoinedtwins #delaneytwins #pediatricPT #pediatricOT #PATkids #besttherapistsever #itsgonnabeok ♬ (It's Gonna Be) Okay – The Piano Guys

Dojatá Heather přiznala, že operace nebyla jednoduchá. Dívky byly srostlé lebkami, což je nejvzácnější případ, který se kdy může u siamských dvojčat vyskytnout. Stojí za zmínku, že v takové situaci se přibližně 40 % dvojčat narodí mrtvá a 33 % zemře při porodu. „Všechno se povedlo. Moje dcery byly odděleny. Po operaci musely strávit ještě několik měsíců v nemocnici. Tam se pod dohledem lékařů a fyzioterapeutů naučili normálně žít. Erin přišla domů po 14 měsících, Abby se k ní přidala o měsíc později,“ vysvětluje maminka.

Úvodní obrázek: S vědomím Heather Delaney, Zdroj: Thesun.co.uk