Na oslavu 3letého chlapce s autismem nepřišlo žádné dítě. Anonymní telefonát na policii vše změnil

Když matka 3letého Braydena rozeslala kolem 80 pozvánek na oslavu narozenin jejího syna, byla přesvědčena, že to pro jejího chlapce bude den, na který nikdy nezapomene. Představovala si, jak skupinky nadšených vřískajících dětí běhají po domě a po zahradě, všude je spousta dárků a malý Brayden je obklopený svými přáteli při sfoukávání svíček z narozeninového dortu. Ovšem nic z toho se nekonalo.

Maminka očekávala velkou účast

Maminka rozeslala mezi 60 a 80 pozvánkami a očekávala velkou účast. Myslela si, že její syn Brayden, kterému byly právě 3 roky, bude mít skvělé narozeniny, oslavu, na kterou bude ještě dlouho vzpomínat on i všichni zúčastnění. Ovšem večer před velkým dnem začala jeden rodič po druhém svou přítomnost rušit.

Chlapec trpí autismem

Baydenova matka se obává, že skutečným důvodem je to, že Brayden je autista. Byla dost na dně a uvažovala o zrušení celé oslavy. Ale už utratila peníze za dort a ozdobila ho oblíbenými postavami svého syna z filmů z animovaného filmu Auta, takže se nakonec rozhodla nic nerušit a vytěžit z toho maximum. Přijede přece i rodina, takže nějací hosté na večírku budou.

Anonymní telefonát na policii vše změnil

Na anonymní hovor odpověděl policista Curtis Lemmings. Mluvil s volajícím, který uvedl, že i když ví, že to není něco, co policisté dělají každý den, doufá, že by se mohli zastavit na Braydenově narozeninové oslavě. Matt Hofer, který je u yukonské policie zaměstnán 17 let, říká, že jejich oddělení je komunitně orientované, takže jsou hrdí na to, že mohou vykonávat i tento druh služby. „Vyměňujeme lidem žárovky, odemykáme jejich auta, pokud mají zamčené klíče uvnitř. Snášíme jejich kočky ze stromů,“ říká Hofer.

Policie oslavila 9 let

Hofer se však musel ujistit, že je telefonát skutečný. Poslal tedy Lemmingse prozkoumat situaci kolem domu. Viděl, že na Hubbardových předních dveřích visí narozeninové dekorace, a zavolal kapitána. Hofer se snažil příchod policistů zorganizovat opatrně, protože to nebyla matka, Terra Hubbard, kdo na stanici volal, ale někdo cizí. Zaklepal proto na dveře: „Slyšel jsem, že se dnes koná narozeninová oslava pro Braydena,“ řekl Hofer mamince a zeptal se, jestli by se on a někteří další policisté mohli té akce zúčastnit.

Nezapomenutelný den s policií

Vzrušené 3leté dítě mělo také možnost posadit se do policejního vozu a stisknout pár tlačítek na palubní desce. „Udělali něco, co ve mně zůstane po zbytek mého života,“ říká vděčná Terra Hubbard.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: CNN.com