Jak efektivně spálit tuk na břiše, ikdyž nemáte čas ani peníze na návštěvy posilovny

Všechna ta vypracovaná těla v plavkách na pláži, v televizi nebo časopisech nás nutí cítit se zoufale a vyvolávají v nás pocit, že okamžitě musíme naběhnout do posilovny a začít se sebou něco dělat. Ale co když ne každý z nás na to má peníze a především čas? Naštěstí i pro takové z nás existuje řešení v podobě určitých změn v našem životním stylu, které nás dovedou k vysněné postavě i bez návštěv posilovny. Zde je několik způsobů, jak spálit břišní tuk, když nemáte čas na cvičení.

Vyhněte se cukru a sladkým nápojům

Cukr je tvořen glukózou a fruktózou, které játra zvládnout metabolizovat jen v malém množství. Pokud tedy budete jíst příliš mnoho cukru, játra budou přetížena fruktózou a nucena přeměnit ji na tuk, jenž se obvykle hromadí v břiše a játrech. To dále může vést k nárůstu hmotnosti, inzulínové rezistenci a řadě dalších metabolických problémů.

Jezte více bílkovin

Bílkoviny podporují váš metabolismus a snižují chuť k jídlu, což vede k tomu, že se budete cítit déle sytí. Potraviny bohaté na bílkoviny jsou především vejce, ryby, ořechy, maso a mléčné výrobky.

Odstraňte sacharidy z vašeho jídelníčku

Konzumace velice malého množství sacharidů ve skutečnosti vede ke snížení hmotnosti vody, což vám umožní zaznamenat výsledky hubnutí mnohem rychleji. Patříte-li tedy mezi ty, kteří potřebují hubnout rychle a efektivně, vyvarujte se sacharidům.

Jezte potraviny bohaté na vlákninu

Vláknina je typem sacharidů, které není třeba z vaší stravy eliminovat, protože pomáhá regulovat spotřebu cukru v těle a udržuje chuť k jídlu a hladinu cukru v krvi pod kontrolou. Rozpustná vláknina je nejvíce ideální pro hubnutí, protože na sebe váže vodu a během trávení se mění na gel, jenž zpomaluje pohyb jídla ve vašem trávicím systému a vy se tak cítíte déle sytí. Ovoce, zelenina, luštěniny a ovesné vločky jsou vynikajícími zdroji vlákniny.

Cvičte doma

I přesto, že víte, že máte málo času, zkuste provést rychlá cvičení, která můžete snadno začlenit do své každodenní rutiny. Ať už děláte výpady, zatímco si čistíte zuby nebo používáte schody místo výtahu, pomůže vám to k rychlejším výsledkům.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com