Účinné metody, jak zpomalit splašenou mysl a vychutnat si klidné ráno

Trpíte nadměrně aktivní myslí, a to zejména ráno? Budíte se ještě před budíkem nebo hůř, budíte se brzy i bez budíku, když máte volno? Vítejte v klubu, nejste v tom sami! Tento vnitřní monolog, který sami se sebou svádíte každé ráno je docela běžnou záležitostí, ale nebojte se, existuje několik věcí, které můžete udělat pro svůj vnitřní klid, než se vrhnete do dalšího uspěchaného, pracovního dne.

Deset hlubokých nádechů a výdechů

Jakmile se probudíte, nedělejte nic jiného, než že se desetkrát zhluboka nadechnete. Ujistěte se, že každý nádech zcela naplní vaše břicho a skutečně vás fyzicky uklidní. Zkuste se nadechovat po dobu tří vteřin, poté dech na další tři vteřiny zadržet a čtyři vteřiny následně vydechovat.

Nastavte si úkoly a cíle

Náš prvotní ranní stres a chaos v hlavě může být důsledkem toho, že nemáme dostatečné povědomí o našich nastávajících povinnostech a cílech. Jakmile se tedy probudíte, věnujte pár minut přemýšlením o nadcházejících úkolech a cílech, budete se tak cítit klidněji.

the_ad id=”1937″]

Deník vděčnosti

Nechte si na vašem nočním stolku sešit a pero, abyste si do něj mohli na konci každého dne zapsat věci, za které jste vděční nebo jste na ně pyšní. Stačí pouze tři. Každé ráno si notes znovu otevřete a přečtěte. Může to být naprosto cokoli, například i oblíbené CD, které vlastníte.

Ranní procházka

Pokud máte čas, zkuste si zajít na rychlou ranní procházku. Čerstvý vzduch vám zaručeně vyčistí hlavu, nemluvě o tom, že uděláte něco pro své tělo a celkové zdraví.

Čaj

Snažte si z přípravy čaje vytvořit ranní rituál. Nastavte si budík o pět minut dříve, abyste si mohli vychutnat několik doušků oblíbeného čaje. Naplní vás to radostí a klidem, než se vrhnete do uspěchaného, pracovního dne.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli, rodinou a především kolegy.

Zdroj: womenworking.com