Chytré vychytávky, které vám pomohou až o polovinz zkrátit úklid domácnosti

Dnešní moderní doba je uspěchaná a ulovit si trochu času na údržbu domácnosti je čím dál tím více složité. Ale nebyli bychom to my lidé, kdybychom si nevymysleli pár triků, jak si úklid domu usnadnit a ušetřit si trochu času. Díky těmto nápadům bude péče o domácnost překvapivě jednoduchá a prakticky nemusíte sami dělat vůbec nic.

Čistění stříbrného nádobí

Stříbné nádobí lze snadno čistit pomocí vroucí vody, alobalu a soli. Obalte nádobu alobalem, napusťte vodu a rozpusťte sůl. Poté vložte stříbrné nádobí na dobu 30 minut a máte hotovo.

Odstranění usazenin ze sprchové hlavice

Sprchovou hlavici zabalte do plastového sáčku, ve kterém bude napuštěný zředěný nebo destilovaný ocet. Nechte působit přes noc a ráno pouze setřete houbou.

Skvrny na dřevěném povrchu

Povrch jen otřete mokrou houbičkou a poté vysušte fénem na vlasy.

the_ad id=”1937″]

Čištění stropního ventilátoru

Chcete-li se vyhnout pádu prachu na vaši podlahu nebo koberec, obalte stropní ventilátor starým povlečením, do kterého se vše zachytí.

Odstranění skvrn z pohovky

Skvrny na gauči zasypte ethylalkoholem (70%) a poté otřete čistou houbou. Zbytky jemně vyčistěte tvrdým kartáčem.

Čistění mixéru

Mixér se může dokonale vyčistit sám. Stačí, když do něj nalijete vodu, přidáte mycí prostředek na nádobí a zapnete. Na výsledek nebudete muset dlouho čekat.

Čištění žaluzií

Navlékněte si na ruku starou ponožku, namočte ji do roztoku vody a bílého octa v poměru 1 : 1 a zajeďte rukou mezi žaluzie.

Jak se vám dnešní vychytávky líbily? Pokud ano, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: takprosto.cc