Šikovné způsoby, jak znovu použít skořápky od vajec ve vaší domácnosti

Nevíme, jak vy, ale existují lidé, kteří si den bez vajec nedokáží představit. Vejce k snídani, k večeři, na pomazánku k svačině, to může být během jednoho dne i celého týdne veliká spotřeba skořápek, které po použití končí v odpadkovém koši. Ovšem, my jsme pro vás sestavili seznam způsobů, jak vaječné skořápky šikovně využít ve vaší domácnosti.

Prostor pro uložení sazenic

Skořápky mají ideální velikost pro klíčení sazeniček. Jakmile jsou sazenice připraveny k výsadbě, stačí je vzít i se skořápkou a uložit do země.

Organizátor šperků

Vymyjte vaječné skořápky a nastříkejte barvou dle vašeho vkusu. Poté je naplňte šperky. Vytvoříte si tak originální šperkovnici nebo i dárek.

the_ad id=”1937″]

Šicí sada

Do soupravy na šití vytvořené z vaječných skořápek můžete uložit jehly, nitě, knoflíky a další šicí předměty. Důležité je pouze vložit do skořápek malý polštářek ve tvaru vejce. Ozdobit si je můžete dle svého vkusu nebo je nechat, jak jsou.

Paleta barev

Skořápky mají ideální velikost pro míchání barev. Jste-li vášnivými umělci, ať už profesionálními nebo rekreačními, do poloviny skořápky můžete nanést potřebné barvy a tvořit. Výhoda je, že si nezašpiníte žádné nádobí a skořápky po použití vyhodit nebo znovu použít.

Odpuzovač komárů

Nenechte se na zahradě otravovat nepříjemnými komáry. Použijte vaječné skořápky jako přirozený odpuzovač hmyzu. Jednoduše zapalte jednu hranu skořápky a umístěte ji někam na bezpečné místo, například na gril, kde bude doutnat.

Jak se vám dnešní tipy na využití vaječných skořápek líbily? Pokud ano, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: wisebread.com