Tipy jak využít nepoužívanou kosmetiku, která se vám válí doma

Někdy se věci, které se zdají naprosto zbytečné, mohou ve skutečnosti ještě hodit. Dostali jste kosmetiku, o které víte, že ji nikdy nepoužijete, protože vám nevoní, nebo prostě se jen nejedná o vaši oblíbenou značku? Použít ji jako další dárek se nosí celkem často, ale my víme, jak ji zužitkovat jinak.

Našli jsme způsoby, jak použít kosmetiku, která pro vás není ta pravá.

Pleťová voda

Spousta pleťových vod obsahuje alkohol, který účinně odstraňuje bakterie:

 • Pomůže vám jako rychlá dezinfekce rukou.
 • Můžete jej použít jako čistič mobilního telefonu nebo klávesnice, na kterých se shromažďuje mnoho nečistot a bakterií. Je velice vhodná, protože tyto věci nemůžete jen tak umývat vodou.

Kosmetický olej

Kosmetický olej je ideální k čištění nerezových ploch. Stačí pouze kapka na kusu látky, kterou otřete plochu a poté setřete papírovým ubrouskem. Tím, že je olej mastný, vytváří tenký film a zabraňuje tak vzniku plaku a mýdlových skvrn.

Bezbarvý lak na nehty

Nemusí se po něm lesknout pouze nehty, ale i jakýkoliv jiný povrch. Pomáhá opravit různé maličkosti jako například škrábance na nábytku. Dobrým tipem je také použit jej na vaše brýle. Každému se určitě alespoň jednou stalo, že poztrácel malé šroubky v brýlích. Tenkou vrstvou laku je můžete utěsnit.

Pudr

Pudry obsahují minerální sůl, která skvěle absorbuje vlhkost.

 • Můžete ho používat před cvičením na místa, kde se hodně potíte – podpaží, lokty a dlaně.
 • Také funguje podobně jako suchý šampón. Stačí jen trochu nasypat na kořínky vlasů a veškerá mastnota se vstřebá do pudru. Poté si jen stačí vykartáčovat vlasy nad umyvadlem nebo vanou.

Odličovací tonikum

 

Můžete ho použít na odstranění zbytků z nálepky nebo cenovky, které byly umístěny na téměř jakémkoliv povrchu.
Máte-li nějaké kosmetické skvrny na oblečení, můžete také použít odličovací tonikum na make-up, ale dejte si pozor, aby bylo čiré.

Odlakovač na nehty

Odlakovač na nehty obsahuje aceton, takže je skvělým rozpouštědlem a odstraňovačem skvrn. Funguje také proti mastnotě.

 • Pokud jste pracovali s lepidlem a nedopatřením se vám přilepily prsty k sobě, nalijte mezi ně trochu acetonu. Vydržte 30 vteřin a poté si umyjte ruce teplou vodou s mýdlem.
 • Pro čištění koupelnových nebo kuchyňských dlaždic je odlakovač perfektní. Přidejte ho do teplé vody a omyjte dlaždice.
 • Máte-li skvrny na porcelánu, odstranit je můžete hadříkem napuštěným teplou vodou s odlakovačem. Nezapomeňte ho poté umýt čistou vodou, aby se zcela odstranil aceton.

Krém

Krémy obsahují zvlhčující složky, díky kterým je kůže pružná a měkká.

 • Pokud vlastníte ve vaší skříňce krém, který nechcete, zkuste ho použít na kožené věci. Oživíte jím vzhled vašich oblíbených bot a budou vypadat jako nové.
 • Dokonce ho můžete použít i na zimní boty, než je uložíte na léto do skříně.

Šampón

Všechny šampóny obsahují změkčující složky a panthenol, což znamená, že jsou skvělé pro praní prádla, obzvláště pro to vyrobené z jemných tkanin. Spodní prádlo, oblečení z přírodní vlny, hedvábí, všechno toto oblečení vydrží mnohem déle, pokud nahradíte prací prášek šampónem.

Balzám na rty

Základní složkou balzámu na rty je vazelína, která zvláčňuje a hydratuje.

 • Balzám na rty můžete použít k záchraně roztřepených konečků. Stačí jen nanést a hned si všimnete toho rozdílu.
 • Pokud se vám zasekne nějaký mechanismus, který máte doma, použitím balzámu nic nezkazíte. Je to totiž také mazivo, takže jej můžete aplikovat na dveřní panty nebo okna, abyste usnadnili jejich otevírání.

Lak na vlasy

  • Máte-li doma nějaké zvíře, které vám všude pouští chlupy a nejlépe na oblečení, stačí když na utěrku nastříkáte trochu spreje na vlasy a oblečení jím očistíte. Váš oblíbený kabát bude mít antistatický efekt a žádné další chlupy.
  • Pokud doma pořádáte večírek s balónky a bojíte se, že vám během chvíle všechny popraskají, nastříkejte na ně trochu laku. Vydrží déle a ještě ke všemu nebudou přitahovat prach.

zdroj: brightside.me