Jak vyprat své oblíbené módní kousky bez strachu o jeho zničení

Není nic horšího, než když si uvědomíte, že vaše oblíbené oblečení bylo zničeno skvrnami, blednutím, sražením nebo jinými nehodami, které se vám během praní mohou stát. Určitě jste alespoň jednou vyhodili pár svých triček a kalhot v domnění, že už se nedá nic dělat s tím, abyste je vrátili zpět do původního stavu. Máme pro vás ale dobrou zprávu. Můžete se rozloučit s takovými situacemi, už se nebudou opakovat, dodržíte-li těchto 8 užitečných triků pro dokonalé prádlo.

Aby vaše pračka zářila čistotou nejen z venku, ale i zevnitř, nastavte ji na horký program a přidejte ocet.

Odstraňte otravné skvrny od inkoustu z vaší oblíbené košile pomocí jemného drhnutí nebo pomocí odlakovače na nehty. Dokončete čištění pomocí mýdla a vody a můžete vyrazit ven opět ve svém oblíbeném kousku.

Máte ručníky, které smrdí jako plíseň? Vyperte je s jedním šálkem octa a pokud pach přetrvá, vyperte je znovu s přidáním půl šálku jedlé sody, abyste zápach neutralizovali.

Srazil se vám váš oblíbený svetr? Namočte jej do směsi teplé vody a dvou lžic dětského šamponu. Opláchněte studenou vodou, pořádně vyždímejte a vysušte ručníkem. Poté jej postupně natahujte pravidelně každých pár hodin na tvrdém povrchu, kde ho nechte ležet. Takto učiňte, dokud se nevrátí do své původní velikosti.

Náhodou jste zapomněli v kapse nějaký ten balzám na rty nebo vám zůstal v bubnu od pračky? Žádné obavy! Pračku nebo sušičku stačí pouze omýt a na zašpiněné prádlo použijte prostředek na odstraňování skvrn založený na bázi enzymů. Opakujte dle potřeby.

Blednutí oblečení předejdete tím, vyperete-li jej ve studené vodě. Tak se zachová jejich původní barva mnohem déle.

Pokud máte vaše oblečení plné přehybů a velmi pomačkané, vyndáte-li jej přímo ze sušičky, je tady jednoduchý trik. Zbavte se pomačkaného oblečení tak, že jej vložíte zpět do sušičky, ale tentokrát k němu přidáte 1-2 kostky ledu. Do deseti minut budou přehyby pryč.

Odstraňte skvrny od potu a deodorantu směsí z citrónové šťávy a jedlé sody. Aplikujte na postižená místa na oblečení, nechte působit alespoň hodinu a vaše košile by měla být jako nová.

zdroj: http://www.viralnova.com