Jak jsem zlepšila efektivitu praní za pár korun? Přidala jsem na radu odborníka do pračky tento materiál a výsledky jsou oslňující

Ženy v domácnosti už dlouhou dobu používají v každodenním životě aluminiovou fólii pro různé účely. Nedávno jsme však viděli příspěvek na Facebooku o používání koulí z aluminia při praní. Mysleli jsem si: “To je naprostý nesmysl! Jak to asi může fungovat?„ Ale pak jsme se přesvědčili, že fólie může několikanásobně zlepšit kvalitu praní!

Aluminiová kulička

Už žádné zvířecí chlupy na vašich milovaných kalhotách! Kuličky z fólie Vám prádlo nepoškrábou ani nepotřísní, naopak zvyšují působení pracího prášku a mechanicky zlepšují samotný prací proces. A co je nejdůležitější, jsou ekologické a prádlo po takovém praní přestává být nepříjemně elektrifikováno.

Jak na to?

Vytvoření míče není obtížné: stačí z fólie udělat kouli o velikosti  tenisového míče a dát ji do bubnu pračky. Pro spolehlivost je lepší udělat koule tři. Jednu sadu kuliček lze využívat cca šest měsíců a vyjdou Vás doslova na pár korun!

O poškození oblečení si nemusíte dělat starosti. Každá taková kulička se postupně v pračce semele a vyhladí.

Kromě praktických účelů může být kulička z alobalu také skvělým prvkem pro výzdobu domácnosti. A také skvělým pomocníkem pro zmírnění nervové napětí. Například Japonci přetavili míče do nového trendu!

Neobvyklá mánie pro tvarování kuliček z aluminiové fólie se objevila díky japonskému klenotníkovi SKYtomo. Přetvořil obyčejný nudný předmět do uměleckého díla!

Nejprve prostě zmačkal šestnácti-ti metrovou fólie do těsné koule. Poté dodal povrchu míče tvrdost pomocí kladiva.

zdroj: takprosto.cc

Ve čtení článku pokračujte na další stránce