Jak jsem zlepšila efektivitu praní za pár korun? Přidala jsem na radu odborníka do pračky tento materiál a výsledky jsou oslňující

Ženy v domácnosti už dlouhou dobu používají v každodenním životě aluminiovou fólii pro různé účely. Nedávno jsme však viděli příspěvek na Facebooku o používání koulí z aluminia při praní. Mysleli jsem si: “To je naprostý nesmysl! Jak to asi může fungovat?„ Ale pak jsme se přesvědčili, že fólie může několikanásobně zlepšit kvalitu praní!

Aluminiová kulička

Už žádné zvířecí chlupy na vašich milovaných kalhotách! Kuličky z fólie Vám prádlo nepoškrábou ani nepotřísní, naopak zvyšují působení pracího prášku a mechanicky zlepšují samotný prací proces. A co je nejdůležitější, jsou ekologické a prádlo po takovém praní přestává být nepříjemně elektrifikováno.

Jak na to?

Vytvoření míče není obtížné: stačí z fólie udělat kouli o velikosti  tenisového míče a dát ji do bubnu pračky. Pro spolehlivost je lepší udělat koule tři. Jednu sadu kuliček lze využívat cca šest měsíců a vyjdou Vás doslova na pár korun!

O poškození oblečení si nemusíte dělat starosti. Každá taková kulička se postupně v pračce semele a vyhladí.

Kromě praktických účelů může být kulička z alobalu také skvělým prvkem pro výzdobu domácnosti. A také skvělým pomocníkem pro zmírnění nervové napětí. Například Japonci přetavili míče do nového trendu!

Neobvyklá mánie pro tvarování kuliček z aluminiové fólie se objevila díky japonskému klenotníkovi SKYtomo. Přetvořil obyčejný nudný předmět do uměleckého díla!

Nejprve prostě zmačkal šestnácti-ti metrovou fólie do těsné koule. Poté dodal povrchu míče tvrdost pomocí kladiva.

zdroj: takprosto.cc

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Dlouhodobý proces monotónní úpravy kladivem následovalo důkladné čištění brusným papírem.

Poté následoval neméně náročný proces leštění, který umělci zabral několik hodin, než byla koule dokolonale hladká.

Myšlenka projektu si okamžitě získala srdce celého Japonska. Internet ihned zaplavily fotky leštěných koulí všemožných velikostí.

Všichni od dětí až po seniory jsou unešeni leštěním aluminiových koulí! Zvláště užitečný je proces pro děti, protože rozvíjí  jejich motorické schopnosti.

A ještě taková věc tak úžasně vypadá! Okouzlující lesklá koule může zdobit interiér vašeho bytu, vaší zahrady a dokonce se může stát ozdobou na vánočním stromečku.

Takto vypadá koule zevnitř.

zdroj: takprosto.cc