Jak může velikost poprsí ovlivnit chuť ke cvičení. Podle odborníků hraje roli několik faktorů

Všichni jsme si vědomi skvělých výhod cvičení a jeho vlivu na naši fyzickou i psychickou kondici. I přesto se mu ale spousta lidí stále vyhýbá. Víme, že jen tak začít se zvýšenou fyzickou aktivitou není nic jednoduchého, ale věřte, že s prvními výsledky změníte názor. Jednou ze zajímavostí je, že některé ženy vynechávají cvičení ne kvůli náročnosti, ale kvůli velikosti svých prsou.

Studie a výsledky

Byla provedena studie na 355 ženách. Byla jim změřena a skenována ňadra, aby bylo možné je klasifikovat jako malá, velká nebo velmi velká. Výsledky ukázaly, že s rostoucí velikostí poprsí klesla účast žen na pohybových aktivitách. Ženy s většími prsy tedy cvičily mnohem méně nehledě na věk. Starší ženy s menšími prsy byly do cvičení zapojeny častěji než mladší ženy s příliš velkými ňadry.

Proč ženy s velkým poprsím nechtějí cvičit

Při zvýšené fyzické aktivitě se ženská ňadra pohybují do stran a svisle. To může vyvolat nejen nepohodlí, ale především bolest. I když si ženy obléknou drahé sportovní podprsenky, které slibují stabilitu větších ňadrech během pohybu, jejich pevnost je jen částečná. To platí především pro vysoce intenzivní trénink. Nepohodlí způsobené pohybem vede k odvykání od cvičení a aktivního životního stylu.

Co se s tím dá dělat

Odborníci naznačují, že ženy by měly být povzbuzovány k tomu, aby si nechaly poradit ve specializovaných prodejnách a pořídily si vysoce kvalitní sportovní podprsenku nebo plavky, které tělu, zejména poprsí, poskytují dostatečnou oporu. Dokonce vám může pomoci nošení dvou sportovních podprsenek najednou. Získáte extra podporu navíc.

Aktivity s nízkou intenzitou

Pamatujte, že i nějaký pohyb je lepší než žádný. Pokud si kvůli svému poprsí netroufáte na běh, zvolte alternativy, které vám dovolí se pravidelně hýbat. Například chůze nebo jóga. Jóga je výjimečně dobrou volbou pro ženy s většími ňadry, protože vyžaduje málo pohybů, všechny s nízkou intenzitou. Navíc tvaruje postavu i bez speciálního vybavení. Plavání nebo jiné vodní aktivity jsou také vhodné pro ženy s velkými prsy, protože vztlaková síla zpomaluje jejich pohyb a také zmírňuje jakékoli nepohodlí či bolest.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Realsimple.com