Kolemjdoucí si všiml, že ze staré boty vykukuje cosi chlupatého. Při bližším prozkoumání ho polil studený pot

Muž nalezl malé zvířátko žijící ve staré botě. Používalo ji jako úkryt před velkým světem, na kterém bylo evidentně teprve jen pár dní. Když muž viděl, jak z boty vykukuje roztomilá hlavička vystrašeného štěňátka, neváhal ani vteřinu a ujal se ho.

Láska na první pohled

Dobrosrdečný Goran Marinkovic z Kraljeva v Srbsku narazil na drobné stvoření, které se ukrývalo před světem ve staré, odhozené botě. Okamžitě se do něj zamiloval a věděl, že jej tady nemůže jen tak nechat. Vystrašeného psíka se rád ujal a odnesl jej k sobě domů.

Štěně se začalo pomalu zotavovat

Goran měl odjakživa slabost pro toulavá zvířata bez domova. Pokaždé, když vyrazil ven a potkal hladového psa nebo kočku, měl při sobě něco k jídlu. Štěně bylo slabé, nemohlo téměř ani chodit. Muž ho pomalu kojil z lahve, aby se plně uzdravilo. Dostal dokonce i jméno, Smesten. Goran si jej adoptoval a změnil mu život.

Muž se dvakrát nerozmýšlel

O přijetí opuštěného štěněte Goran dvakrát nepřemýšlel: „Náhodou jsem se otočil a uviděl toho malého psíka. Jeho sourozenec ležel o pár metrů dál mrtvý. Docházely mu síly. Protože mám s sebou vždy nějaké psí žrádlo, ihned jsem mu nabídl něco k snědku. Rád jej přijal. Vůbec nedokážu popsat, jak moc hladový byl. Byl doslova menší než velikost boty, kterou použil jako úkryt. Zlí lidé ho nechali na smetišti zemřít.“

Štěně prohlédl veterinář

Než si Smestena vzal Goran domů, šel s ním k veterináři, který potvrdil, že stav zvířete není v pořádku. Goran bude muset být hodně trpělivý a bude muset zvířeti poskytnout spoustu péče a pozornosti, aby jej postavil na nohy. Muž se starostí o štěně neměl nejmenší problém, dbal na to, aby byl dobře krmený, dokud pro něj nenajde nový domov. O pár měsíců později se objevila žena, která si Smestena adoptovala a s láskou mu nabídla nový milující domov a rodinu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mirror.co.uk