Policie na popud sousedů vyhlásila po seniorce pátrání. Přestože situace vypadala bezvýchodně, netrvalo dlouho a žena se našla. Pomohl k tomu nečekaný pomocník

Domácí zvířata jsou úžasná stvoření. Nejenže jsou nejlepšími přáteli, ale někdy můžeme mít pocit, že nám rozumí, a my zase jim. Především jejich věrnost a instinkty jsou doslova neuvěřitelné. Vrhají se do akce, kdykoli se ocitneme v nebezpečí, aby nás dostala z nouzové situace. O tom se přesvědčila i 83letá seniorka, která své kočičce může vděčit za záchranu život.

Pátrání po starší ženě

Dne 14. srpna 2021 obdržela policie města Bodmin v Anglii zprávu o pohřešované ženě. Jednalo se o 83letou ženu. Její sousedé ji už několik hodin postrádali a vzhledem k jejímu věku začínali mít obavy. Přestože situace nejdříve vypadala bezvýchodně, netrvalo dlouho a žena se našla. Pomohl k tomu nečekaný pomocník.

Sousedka zaslechla podezřelé mňoukání

Místní žena z okolí uvedla, že zaslechla na kraji velkého kukuřičného pole podezřelé mňoukání. Obecně by na něm nebylo nic zvláštního, ale kočka byla neúnavná a její mňoukání znělo více než zoufale. Ženě to nedalo a rozhodla se jít za zdrojem zvuku. Když kočku našla, uvědomila si, že je to Piran, domácí mazlíček pohřešované ženy. Piran se snažila upozornit na místo, kde se její majitelka nachází.

Brzy přijela pomoc

Brzy po zavolání pomoci se na místě objevili policisté i hasiči. Ukázalo se, že žena spadla do hlubokého náspu poblíž svého domova. Propast byla velice strmá s nerovným terénem a obtížným přístupem. Jakmile záchranáři ženu osvobodili, byla převezena do nejbližší nemocnice, kde je nyní pod dohledem. Dle lékařů se jí daří dobře.

Kočičí hrdinka

Přestože ženu vyprostila přivolaná pomoc, je to právě Piran, které patří to největší dík. Nebýt jejího neúprosného mňoukání, vzhledem k místu nehody, by seniorka  nebyla ještě dlouho k nalezení. S ohledem na její věk by nehoda mohla mít i fatální následky. Piran jí zachránila život.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Theanimalclub.net