Jaký jedlík, taková osobnost. Podle toho, jak a co jíte, zjistíte, jaká jste povaha

To, jak sedíme nebo mluvíme, vrásky na čele, mateřské znaménko, gesta, to všechno a mnohem více prozradí, jaká jsme osobnost, ať se nám to líbí nebo ne. Věděli jste ale, že i způsob, jakým jíte, určuje typ vaší osobnosti?. Zjistěte o sobě zase o něco víc.

Pomalí jedlíci

Jíte extrémně pomalu, u stolu zůstáváte jako poslední a vychutnáváte si každé sousto? Oplýváte extrémní trpělivostí. Čas na jídlo je pro vás prostě čas na jídlo, v tu chvíli se nic jiného dělat nemá. Ovšem tak, jak přistupujete k jídlu, přistupujete i k pracovnímu životu, což může naštvat spoustu vašich kolegů, kteří lpí na dodržování termínů.

Rychle najíst a jít

Druhý extrém, oběd pro vás neznamená pauzu od práce. Během jídla dokážete dělat tisíc dalších věcí. Nikdy nezmeškáte termín a to, co se musí udělat hned, zkrátka a dobře uděláte hned. Oběd neoběd. Svědčí to o vás, že jste velice soutěživí a bohužel máte tendenci k meškání některých důležitých okamžiků ve svém životě.

Lpíte na servírování

Vy jíte i očima. Prezentace jídla je pro vás důležitá. To, jak jídlo vypadá na talíři, určuje, zdali na něj vůbec budete mít chuť. Jste organizovaná duše, která má ráda všechno čisté. Vaše domácnost je pravděpodobně beze smítka prachu, na vašem pracovním stole má vše své místo a ve skříni se najdou pouze rovné komínky. Nedokážete vystát nepořádek, jste nervózní, když vidíte, že něco není na svém místě.

Držíte se svých oblíbených jídel

Jste někdo, kdo nerad vystupuje ze své komfortní zóny. Máte svá oblíbená jídla, která neradi měníte a jakmile se ve standardním receptu objeví nějaká inovace, jste z toho na mrtvici. Takoví lidé mají strach ze selhání, přesto se ale toužíte učit a neustále se na něco vyptáváte.

Nepořádní jedlíci

Jste osoba, která to, co dostane na talíř, také sní. Je vám úplně jedno, jestli se jednotlivé suroviny dotýkají, jestli jsou přeházené. Máte velice přátelskou povahu, umíte si užívat života, dokážete si udělat čas na své blízké. Někdy jste až příliš blázniví a ztrácíte pocit zodpovědnosti, tudíž máte tendenci meškat termíny.

Jídlo jako jeden velký experiment

Svíčková nebo chobotnice? V tom nevidíte rozdíl. Co se dá jíst, sníte. Rádi experimentujete, zkoušíte nejrůznější kombinace a nejpodivnější pokrmy světa. Nemáte problém vystoupit ze své komfortní zóny, nesnášíte nudu. Jste velice stateční.

Mlaskáte a jíte s otevřenou pusou

Sedět s vámi u stolu není nic příjemného. Hlasitě mlaskáte, jíte s otevřenou pusou. Jste extroverti, kterým vůbec nezáleží na tom, co si o nich druzí myslí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Indiatimes.com