Jak na zarostlý nehet. Domácí prevence ano, ale na samoléčbu pozor

Problém zarostlého nehtu může začít jako nevinná potíž, ale pokud se neléčí, může se jednat o bolestivou a chronickou záležitost. V takovém případě už je potřeba lékařského zásahu. Ovšem máte-li pocit, že se u vás zarostlý nehet teprve vyvíjí nebo na něj trpíte, můžete si pomoci sami prostřednictvím domácích prostředků.

Najděte si lepší obuv

Vzhledem k tomu, že jednou z hlavních příčin zarostlého nehtu je špatná obuv, je potřeba poohlédnout se po jiné. To znamená žádné vysoké podpatky nebo úzké špičky.

Stříhejte si nehty rovně

Nejlepší tvar zdravých nehtů na nohou je rovný – žádné úhly ani záhyby. Investujte do kleštiček na nehty a stříhejte přímo. Rovná hrana vám zajistí, že nehet nebude růst do kůže, jako se tomu stává u zaoblených nehtů.

Dejte si lázeň s epsomskou solí

Řekněme, že už je pozdě na prevenci. Co teď, když už nehet zarůstá? Nemůžete jej zastavit, ale můžete předejít infekci ponořením chodidel do vlažné vody s epsomskou solí. 

Použijte jablečný ocet

Jablečný ocet zajišťuje uklidňující antibakteriální ošetření, které pomáhá zvrátit infekci. Přidejte trochu do horké vody a ponořte nohy.

Neodstraňujte zarostlý nehet sami

Je určitě lákavé pokusit se odstranit zarostlý nehet sami doma, ale věřte, že to situaci tak akorát zhorší. “Samooperace” může vést k infekci a ještě vážnějším komplikacím, zvláště máte-li zdravotní problémy, jako je cukrovka nebo špatný krevní oběh.

Obrázky: Pixabay