Jak ochladit vyhřátou místnost bez klimatizace: Tyto maličkosti pomohou v boji proti úmornému horku

Zde jsou ty nejlepší, vyzkoušené a otestované způsoby, jak zchladit místnost, která neoplývá klimatizací. Ať už jste v místnosti bez oken nebo nemáte po ruce ventilátor, můžete aplikovat níže uvedená řešení, jak co nejrychleji snížit teplotu v místnosti, ve které se nacházíte.

Nechte zatažené závěsy nebo žaluzie

Během letních měsíců je dobré mít během dne zatažené závěsy nebo žaluzie, aby se zabránilo vstupu slunečního světla do místnosti, což může zvýšit teplotu v pokoji. Tento jednoduchý trik pomůže ochladit místnost bez klimatizace, zvláště pokud otevřete okna večer, jakmile slunce zapadne a denní teplo odezní, což umožní cirkulaci chladného vzduchu po domácnosti.

Před okna zavěste vlhká prostěradla

Okamžitým domácím ochlazovacím systémem je věšení vlhkých prostěradel za záclonovou tyč před otevřené okno, zejména v noci. Vlhkost z látky pomůže ochladit jakýkoli vánek přicházející zvenčí. Stejným principem můžete alternativně zkusit nastříkat záclony mlhou studené vody, vodu v láhvi uchovávejte v lednici, aby byla příjemně studená.

Snižte teplo v kuchyni

Vaření venku, pokud máte prostor, je snadný způsob, jak pomoci snížit teplo ve vaší domácnosti tím, že omezíte používání spotřebičů, jako jsou trouby, plynové varné desky a rychlovarné konvice, jež produkují teplo a při používání zvyšují teplotu místnosti. Vytáhněte zase po roce grill a nenechte ho vydechnout.

Chce to více zeleně

Přiveďte do své domácnosti více rostlin. Některé umí absorbovat teplý vzduch. Procesem transpirace uvolňují kyslík a ochlazují vlhkost jako vedlejší produkt do místnosti.

Vyměňte žárovky

Žárovky v místnosti mohou přispět k její celkové teplotě. Žárovky plýtvají kolem 90 % své energie vyzařováním tepla a mohly by vás omezit, pokud se snažíte snížit teplotu v místnosti. Zamiřte do místního železářství a vyzvedněte si nové žárovky, což je relativně malá cena, která rychle pomůže ochladit místnost.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Womanandhome.com