Základní pravidla a výhody každodenní kontroly hmostnosti

Je mnoho příležitostí, kvůli kterým toužíme shodit pár kil a dostat se do formy. Můžete to být ples, svatba, třídní sraz, první schůzka, cokoli. Z těchto důvodu najednou začneme mít tendenci vážit se častěji než obvykle, možná každý den. Je to však dobře?

Jak často bychom se měli vážit?

Málokdo z nás si však skutečně uvědomuje, jak často bychom se měli vážit. Vždy nám říkali, že bychom se neměli vážit každý den, abychom se nestali posedlí naší tělesnou hmotnosti, ale to se změnilo. Dodržování denní kontroly hmotnosti vám může pomoci zhubnout více kilogramů, než kdybyste se vážili pouze jednou týdně.

Je však potřeba mít vhodnou váhu

Musí to však být digitální váha, aby byla přesná a mohla analyzovat váš denní pokrok. Studie stanovila frekvenci, s jakou byste se měli vážit. Pokud chcete spolehlivé výsledky, musíte splnit určité podmínky.

Vždy byste se měli vážit stejnou váhou a stejným způsobem. To znamená, že nemá smysl vážit se jeden den ráno a další den odpoledne. Můžete si vybrat, zda to budete dělat ráno nalačno, po návštěvě koupelny a bez oblečení nebo v pyžamu.

I drobné rozdíly jsou velkou motivací

Ocitnete se tak vždy ve stejných fyzických podmínkách a budete moci dosáhnout skutečných výsledků. Znalost vaší denní váhy vás může povzbudit k tomu, abyste dodrželi dietu nebo sportovní rutinu, protože rozdíly na váze jsou velkou motivací pokračovat i v tom, co vás příliš nebaví. Snažte se však nebýt posedlí čísly. Někdy se i denní vážení může zvrtnout.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Healthline.com