Věčný boj s celulitidou: Osvojte si pár zvyků, které pomohou výrazně snížit její výskyt

Je velmi pravděpodobné, že jste již museli čelit celulitidě, největšímu nepříteli, který se objeví, když trochu zanedbáváme životosprávu a péči o své tělo. I když bychom se jí rádi okamžitě zbavili, pravdou je, že neexistuje žádný kouzelný prostředek, který by nás přiměl obnovit hladkou a mladou pokožku, kterou jsme kdysi měli. Přesto je dobré osvojit si pár zvyků, které nám pomohou výrazně snížit její výskyt.

Tuk pod kůží

Celulitida není nic jiného než tuk pod kůží, který na ni vyvíjí tlak a vytváří nepravidelný vzhled, který tolik nenávidíme. Pro mnoho lidí může být celulitida něco vážného, ​​co může snížit jejich sebevědomí, což může mít silný vliv na každodenní život. Ovšem celulitida nemusí být doživotní trest. Naštěstí existuje mnoho triků a technik, které nám mohou pomoci minimalizovat její následky.

Zdravé potraviny jsou základ

Pokud se snažíte bojovat s celulitidou, měli byste se zaměřit na nízkotučnou a nízkokalorickou stravu. Je proto nezbytné, abyste zvolili zdravé potraviny, které posílí vaše tělo a pomohou vám k životu bez celulitidy. Mezi potraviny, které najdeme na seznamu, jsou:

  • Jogurt, mléko, sýr
  • Čerstvá zelenina (špenát, mrkev, okurka)
  • Vepřové, kuřecí, libové maso, ryby
  • Celozrnné pečivo
  • Luštěniny a rýže
  • Ovoce (grapefruity, hrozny, jablka)

Zlepšete svůj krevní oběh

Špatný krevní oběh je hlavní příčinou celulitidy. Když se průtok krve sníží, pokožka začne pociťovat nedostatek živin. Postupem času se na stehnech, hýždích a dalších problémových partiích začínají objevovat zlomeniny tkání a celulitida. Některá opatření, která můžete přijmout ke zvýšení a zlepšení krevního oběhu ve vašem těle, jsou následující.

Body-Brushing

Jde o tření těla, abyste stimulovali krevní oběh a zajistili, že se živiny správně dostanou do pokožky. Jednoduše použijte pevný nebo dřevěný kartáč na suchou nebo vlhkou pokožku. Ujistěte se, že provádíte konzistentní pohyby směřující k srdci. Vyhněte se oblastem, které by mohly být zraněny nebo jsou citlivé.

Masáž

Masírování postižené oblasti také podporuje potřebnou cirkulaci pro reaktivaci a zlepšení stavu pokožky. Dobrá masáž kromě uvolnění těla i mysli zvýší průtok krve.

Střídání teplé a studené vody

Teplotní rozdíl podporuje krevní oběh a tonizuje pokožku. Horká voda rozšiřuje cévy, uvolňuje svaly a usnadňuje průtok krve, studená naopak způsobuje větší přítok krve do vnitřních orgánů.

Cvičení

Kéž by to šlo i bez toho, ale nejde. Cvičení, kromě toho, že je velmi prospěšné pro naši celkovou pohodu, je zvláště účinné v boji proti celulitidě. Posilování a otužování svalů při provádění konkrétního cviku nám pomůže zmírnit následky celulitidy.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Healthline.com