Babský zlepšovák, jak odstranit nepříjemný zápach ve skříni bez chemie a osvěžovačů vzduchu

Když se řekne rýže, co vás napadne jako první? Jistě něco chutného, ​​například rýžový nákyp, který milují především děti nebo příloha k masové směsi či chutné, jednoduché a rychlé rizoto. Rýže je však také výborným adsorbentem a pohlcovačem zápachu. Pokud vás obtěžuje nepříjemný odér ve skříni, zde je skvělý trik, jak se s problémem vypořádat.

Chlad a vlhkost tvoří plísně

Vzhledem k tomu, že skříň zůstává většinu času zavřená, vzduch v ní špatně cirkuluje, pokud vůbec. Chlad a vlhkost v bytě vedou k tomu, že se v různých koutech objevuje plíseň. Společně s plísní se ve skříni usazuje nepříjemný zápach. Výsledkem je zatuchlé oblečení, které  se musí znovu vyprat.

Jde to i bez chemie

Je tedy na čase s tímto problémem zatočit jednou provždy. Nechcete-li používat předražené chemické produkty, rýže je přirozeným pohlcovačem vlhkosti a zároveň i nepříjemných pachů. K osvěžení skříně potřebujete jen hrst rýže, zhruba 100–200 gramů.

Přírodní pohlcovač vlhkosti

Vezměte tedy nejobyčejnější bílou rýži, nasypte hrst do misky nebo šálku, stáhněte nádobu gázou, zajistěte látku elastickým pásem a umístěte na polici v zadní části skříně. Pro posílení osvěžujícího účinku doporučujeme přidat do šálku 20-30 kapek esenciálního oleje s vaším oblíbeným aroma, například levandule, máta nebo muškáty, které zaženou moly.

Nebo si můžete vyrobit aromatické rýžové sáčky. K tomu si připravte několik malých plátěných váčků. Nasypte do nich hrst rýže a zakápněte trochou esenciálního oleje. Svažte stuhou a zavěste do skříně.

Skříň pravidelně větrejte

Rýži měňte každý měsíc a nezapomeňte skříň pravidelně větrat. Pak žádná plíseň ani zatuchlina vaše oblečení neohrozí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Sovkusom.ru