Zcela zdravá dívenka ze dne na den vážně onemocněla. Diagnoza lékařům nebyla známa a umřela. Pravda vyšla najevo příliš pozdě

Briony Klingbergové bylo 10 let. Byla zdravou holčičkou bez jakýchkoli vážných zdravotních problémů. Až jednoho dne nečekaně onemocněla. Diagnoza nebyla známa, jediným příznakem nemoci byly vředy v ústech a krku. Briony měla velké potíže s polykáním. Lékaři si nevěděli rady.

Silné potíže s polykáním

“Nepila ani svůj oblíbený čaj ani nejedla, takže jsme věděli, že něco není v pořádku,” řekla Bridget, Brionina matka. Ihned vzala svou dceru k lékaři, ale ten nedokázal vysvětlit příčinu vředu. Nedokázali pomoc ani jiní odborníci, u nichž rodina vyhledala pomoc. První předepsal léky a poslal ji domů. Po několika dnech došlo ke zlepšení.

Lékaři si nevěděli rady

“Všichni nás posílali domů, takže jsme usoudili, že Briony nemůže být příliš nemocná. Věřili jsme, že když je dítě velmi nemocné, bude hospitalizováno v nemocnici,” dodala Bridget. Jeden z lékařů navrhl mononukleózu a předepsal malé množství antibiotik. Také odebral krev pro další vyšetření. Když se výsledky ukázaly jako „podivné“, poslal dívku do nemocnice.

Správná diagnóza přišla pozdě

Bohužel pro malou Briony bylo už pozdě. Dívka před pohotovostí omdlela, byla převezena na jednotku intenzivní péče a druhý den zemřela. Jen týden poté, co onemocněla a stěžovala si na potíže s polykáním. Biopsie jater prokázala rozsáhlou nekrózu způsobenou infekcí virem herpes simplex. Virus většinou po dvou týdnech zmizí, ale u dívky zaútočil takovou silou, že její vnitřní orgány přestaly fungovat.

Úvodní obrázek: Se souhlasem Bridget Klingberg, Zdroj: Metro.co.uk