Jak podzim ovlivňuje zdraví. Dejte si pozor na suché oči a popraskanou kůži

Říká se, že podzim je tím nejkrásnějším ročním období především díky svým barvám. Přestože se začíná počasí ochlazovat, podzim hraje všemožnými teplými barvami, jaké si jen člověk dokáže představit. Ovšem v celé jeho kráse zapomínáme nebo často ani netušíme, jakým negativním způsobem toto období může ovlivňovat naše tělo. Nenechte se zmást malebným obrazem podzimu a zvyšte pozornost ke svému zdraví.

Zvýšené riziko infarktu

Naše srdce rozhodně není fanouškem tohoto chladnějšího počasí. K tomu vedou různé důvody – zvýšený krevní tlak nebo riziko krevních sraženin. Možná vám to bude znít jako klišé, ale nejlepším způsobem, jak zmírnit veškerá tato rizika, je pořádně se oblékat.

Suché oči

Studený a suchý vzduch má tendenci zanechávat naše oči vyschlé a pálivé. Je to proto, že buď nemohou v tomto období produkovat dostatek slz, nebo slzy postrádají svou kvalitu. Pomozte si proto kapkami do očí a chraňte své oči pomocí slunečních brýlí. 

Suchá a popraskaná pokožka

Kromě očí začne během chladného počasí vysychat i vaše pokožka. Chcete-li bojovat s tímto problémem a vyhnout se praskající, bolavé kůži, pijte dostatek vody a mažte se opalovacím krémem. Také je dobré zkrátit dobu sprchování a zmírnit teplotu vody.

Častější a intenzivnější bolesti

Cítíte se v chladných měsících více rozlámaní a bolaví? Nejste v tom sami! Výzkum ukázal, že může existovat souvislost mezi chladnými teplotami a zvýšenou bolestí, zejména v oblasti zad a krku. Jedna z hlavních teorií představuje myšlenku toho, že častější bolest je způsobená poklesem barometrického tlaku, který způsobuje rozšiřování šlach, svalů a okolních tkání. Kvůli omezenému prostoru v těle to může způsobit bolest, zejména kloubů postižených artritidou.

Útok deprese

Sezónní afektivní porucha způsobující depresivní příznaky kvůli menšímu vystavení slunečnímu záření. Tak lze nazvat stav, který vždy na podzim můžete prožívat. Zde existuje jedna důležitá rada – dodržujte pravidelný trénink, aby vaše hladina endorfinů stále rostla.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: bestlifeonline.com