Jak pomocí tradiční čínské medicíny zmírní zvýšený krevní tlak a uvolní napětí

Fyzická či duševní zátěž, která nás čas od času přemůže, se vyznačuje tím, že se naše cévy zúží, svaly napnou a krevní tlak se zvýší. Za těchto okolností si moc dobře uvědomujeme, kde je problém a že je potřeba se především uvolnit, aby byl náš krevní tlak opět v normě a my cítili úlevu a klid. Jedinou otázkou ale zůstává, jak toho docílit? My už to víme!

Tradiční čínská medicína pro snížení krevního tlaku

Zaměřte se na část těla, která je znázorněna na obrázku. Místo, táhnoucí se od bodu 1 do bodu 2, je to, co by vás mělo zajímat při zvýšeném krevním tlaku. Nemačkejte jej příliš silně, ani nedrhněte bříšky svých prstů. Pouze poklepejte a něžně přejeďte špičkami prstů po této linii, a to minimálně 10x na jedné straně a 10x na druhé. U bodu 2 se zastavte a věnujte mu zvláštní pozornost – stiskněte místo v blízkosti klíční kosti, ne příliš tvrdě, a držte 1 minutu na každé straně.

Tato tradiční čínská technika dokáže snížit krevní tlak na normální hladinu a ulevit od napětí. Pokud máte náročné zaměstnání, stačí si dopřát 5minutovou pauzu, během níž můžete praktikovat tuto metodu.

Líbí se vám obdobné praktiky nebo dáváte přednost farmaceutickým léčivům? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com