Jak připravit tělo i mysl na letní sezónu

Jarní únava a deprese nejsou zrovna těmi nejlepšími startovacími motory na nadcházející letní sezónu. Proto je třeba své tělo, mysl i duši připravit na parné dny, abychom co nejjednodušeji vyšli z jarní hibernace a vkročili do léta tou správnou nohou s co nejlepší náladou. Ale i to chce trochu tréninku.

Přesuňte se na pláž

Udělejte si z toho takovou svou mantru a myslete co nejvíce na místo, na kterém se v létě vidíte nejraději.

Občas se oddejte lenosti

Dny jsou delší, jasnější a trochu klidnější. Dopřejte si trochu lenosti v určitých chvílích dne. Pocit klidu vám pomůže soustředit se a také trochu snít. Hluboce dýchejte a na chvíli zastavte čas.

Pravidelně cvičte

Udržujte se ve formě, nejlépe uděláte, budete-li celoročně pravidelně cvičit. Občas do své cvičební rutiny přidejte nové prvky a připravte se tak na letní fyzické aktivity.

Zaměřte se na problémové partie

Co nám může léto zkazit nejvíce, je nízké sebevědomí, kvůli kterému si nedokážeme užít všechno, co léto nabízí. Pusťte se do odstraňování toho, co vás v těchto letních radovánkách brzdí. Ať už to jsou některé tělesné nedostatky nebo kosmetické.

Podpořte letní krásu

V letních měsících dochází ke značnému zneužívání pokožky a vlasů – mají tendenci vysychat a ztrácet svůj svěží vzhled. Dělejte si častěji den jen pro sebe, kdy se zaměříte na péči o své tělo.

Proveďte malé změny

Jakmile se mění roční období, je čas na malé změny. Ať už je to obnova šatníku nebo účesu, podpořte potřebu něco změnit.

Obrázky: Freepik