Jak rychle usnout během letních parných nocí. Nechte si poradit od oborníků

Letní počasí je hezké, ale jen přes den, když si užíváte horko u vody nebo v parku. Rozhodně to není nic příjemného v noci, kdy se chystáte spát a musíte obě nohy vytahovat zpod peřiny a hledat uprostřed noci otravného komára. Není to dobré pro vaše nervy ani váš spánek. Podívejte se proto s námi na tipy od odborníků na spánek, díky kterým si můžete dopřát kvalitní spánek i během horkých parných nocí.

Horká sprcha

Jakmile je venku horko, můžeme být v pokušení dát si studenou nebo ledovou sprchu. Ta ale zajistí jen krátkodobé ochlazení. Pro dlouhodobé účinky je vždy lepší pustit si vodu na obvyklou teplotu, na níž jste zvyklí. To způsobí, že se vaše krevní cévy otevřou a teplo bude moci vaše tělo opustit. Při studené sprše se stane opak.

Změna myšlení

Někteří lidé jsou přesvědčení, že ve vyhřáté ložnici nemohou usnout. Říkají to nejen sobě, ale i svému partnerovi, kolegům, přátelům atd. Počasí zůstává naším oblíbeným tématem rozhovorů, ale pamatujte, že pro většinu lidí tato volba slov jen situaci zhoršuje. Změňte způsob svého myšlení, popřejte si hezkou noc, řekněte si, jak by bylo hezké, kdybyste se zítra probudili odpočatí. Zaměřte se na pozitivitu, dá vám sílu.

Pohyb

Dostatek denního světla a pohyb během dne zajišťují, že večer navzdory horku rychleji usnete. Aktivitou vytváříte tlak na spánek. Například jeďte do práce na kole nebo si odpoledne zaplavte. Ovšem je potřeba dát si pozor na přehřátí.

Zapomeňte na starosti

Starosti nikdy nikomu nepomohly. Ve skutečnosti, necháte-li jet svou hlavu na plné obrátky, bude vám ještě větší horko. Pokuste se tedy klidně ležet, představte si příjemné okamžiky a teplo přijměte. Nevyvíjejte na sebe tlak, i klidné ležení beze spánku tělu dopřává odpočinek.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Margriet.nl