Jak se donutit začít cvičit? Drobné změny v myšlení vám pomohou ze cvičení vytvořit pravidelnou každodenní rutinu

Nemůžete se donutit začít cvičit a když už, tak to nikdy nevydržíte dlouho? Pomocí několika drobných změn ve svém myšlení můžete ze cvičení udělat svou každodenní rutinu stejně jako je jídlo a spánek.

Organizujte a připravte se na cvičení

Není nic horšího, než chtít začít cvičit a ne a ne si najít trenéra nebo zjistit, že všechno oblečení na trénink je špinavé či že váš rotoped je schovaný pod haldou triček a kalhot. Nedávejte si důvody k tomu, abyste vynechali cvičení kvůli těmto malichernostem, kterým lze snadno předejít. Zapište si cvičení do diáře a vnímejte ho jako jakoukoliv jinou schůzku, kde musíte být nebo jakoukoliv jinou práci, kterou musíte splnit. Tak budete vždy připraveni a nic vás nepřekvapí.

Odměňte se za dodržení vašeho cvičebního programu

Sportovní masáž, schůzka s osobním trenérem nebo nějaký nový kus do vaší cvičební soupravy vás může udržet neustále dychtivými po cvičení. Pokud jste dosáhli úspěchu v této oblasti, pak vám malá odměna pomůže udržet vaši motivaci a přiměje vás v pokračování k dalším cílům.

Najděte další lidi se stejnou zálibou

My lidé se potřebujeme podporovat a to v jakékoliv činnosti. U cvičení to možná platí dvojnásobně. Je dokázáno, že lidé, kteří trénují s jinými lidmi, pravděpodobněji vydrží déle než ti, kteří cvičí sami. Zrušit sám sobě plány a nechat se ovlivnit myšlenkou “udělám to zítra” je hračka, ale zrušit je i příteli, s kterým ty plány máte domluvené, už je horší. Ve dvou nebo více lidech máte také mnohem větší šanci, že na sobě budete víc dřít, protože jeden druhého motivujete a povzbuzujete se navzájem.

Pravidelně obnovujte své cíle

Mít cíl na každý trénink vám dodá pocit, že to, co děláte, opravdu k něčemu je. Pokud nevíte, proč to všechno děláte, budete s největší pravděpodobností dělat nějaké cviky a nic z toho mít nebudete. Cíle, co se vaše těla týká, vám dodají motivaci a ten správný směr. Pravidelné hodnocení vašeho těla vám zajistí, že cíle, které jste si nastavili, jsou dosažitelné a zvládnutelné vzhledem k vašemu pokroku.

Střídejte tréninky

I když milujete intenzivní chůzi nebo vaše domácí cvičební video, nebojte se tréninky měnit a promíchávat. Vaše mysl i svaly vám za to poděkují. Různorodost tréninků způsobí, že se nezačnete nudit a z vašeho cvičení se nestane nezáživný stereotyp.

zdroj: www.realbuzz.com