Jak se na našem těle projevuje nedostatek sexuální aktivity? Trpí srdce i pokožka

Člověk je tvor společenský, který potřebuje ke svému životu kontakt s druhými lidmi. Až na nějaké výjimky my lidé prostě vyžadujeme určitou míru intimity v našem životě – pohlazení, objetí, oporu a pak také sex. Ale v různých životních etapách může dojít k tomu, že trpíme nedostatkem takových intimností a vnímá to nejen náš mozek, ale celé naše tělo. Věděli jste, že při nedostatku intimity naše tělo zažívá určité změny? Pokud ne, čtěte dál, povíme vám, jaké to jsou!

Klesající libido

Jakmile se jedná o dlouhé období nedostatku sexuální aktivity, tělo přestane potřebovat stimul, což znamená, že naše libido klesá.

Zdraví pro naše intimní partie

Přestože může být delší doba bez sexu pro některé lidi doslova mučením, realita je taková, že během pauzy se můžeme vyhnout vaginálním infekcím a zánětu močového měchýře, které jsou velice časté při aktivním sexuálním životě.

Srdce také trpí

Dle některých studií u lidí, kteří neměli dlouhou dobu sex, byly zjištěny srdeční problémy. Sexuální intimita je považována za kardiovaskulární cvičení a jak už to tak bývá, bez tréninku svaly ochabují, a to i ten srdeční.

Slabost

Slabost celého těla je způsobena nízkou obranyschopností imunitního systému. Jakmile prožíváme jakékoli intimnosti, v těle se začnou tvořit látky a hormony, jež aktivují obranu, která nás chrání před nemocemi a infekcemi.

Změny pokožky

Když vedete aktivní sexuální život, tělo produkuje estrogen, kolagen a elastin, látky, které naší kůži pomáhají být zdravější, zářivější a mladší. V opačném případě bude naše pokožka matná a plná akné.

Stres

Nedostatek sexuální aktivity může způsobit stres v každodenním životě. Proto je sex účinným prostředkem pro přirozené osvobození se od stresu. Díky sexuální intimitě tělo reguluje krevní tlak, čímž pomáhá předcházet úzkosti nebo zoufalství během stresových situací.

Co říkáte na tyto informace? Už jste někdy zažili tyto změny během delšího období bez sexuální aktivity? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.