Šikovný trik se stuhou může pomoci vašemu pejskovi od strachu z ohňostroje

Jak vás pes reaguje na novoroční ohňostroj? Pokud je jako většina, může se jistě zbláznit, štěká na nebe, jako kdyby na planetu útočili mimozemšťani, běhá sem a tam jako šílený, je nervózní, kňučí a bojí se. To jsou také důvody, proč bychom se s vámi rádi podělili o tento šikovný trik, jak ušetřit vás i vaše pejska trápení během novoročních ohňostrojů.

Výcvik Tellington Ttouch

Technika založená na metodě výcviku zvířat zvaná Tellington Ttouch představuje přátelský, ohleduplný a účinný výcvik určený k úlevě od traumat a fobií u všech druhů zvířat. Používají se různé techniky dotyku, pohybu a řeči těla k ovlivnění chování a zdraví zvířat, ke zvýšení ochoty a schopnosti učit se v prostředí bez bolesti a úzkosti.

Stačí obyčejná stuha

Zvířata při ohňostrojích trpí především proto, že jsou obdaření zvláštní citlivostí v zadní části těla, v nohou a uších. Pokud tedy vezmete stuhu a ovážete ji kolem jejich těla, v těchto citlivých partiích se bude stimulovat krevní oběh, čímž se zmírní napětí a podrážděnost. Stuha by měla zakrývat hrudník a záda, tvořit jakousi osmičku, a pak končit zauzlováním na zádech.

Díky této technice se váš pes bude cítit bezpečněji a klidněji, protože správný krevní oběh dokáže ovlivnit nervový systém a zklidnit nás. Pokud je váš pejsek extrémně nervózní, odborníci doporučují udržovat ho po dobu ohňostroje na malých místech. Zde se bude cítit uzavřeněji a bezpečněji.

Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou, zvláště těmi, kteří mají doma vystrašené zvíře.