Zbavte se pomocí masáže vrásek v obličeji a vráťte mu mládí a svěžest

Udržet si mladý a svěží úsměv nutně nemusí znamenat používat drahé krémy proti vráskám. Spíše to zaznačuje to, že byste měli aktivně změnit způsob pohybu svalových skupin v obličeji. Je dokázáno, že cvičení tváře nebo „protistárnoucí“ jóga obličeje vám pomohou vypadat a cítit se mladší.

Zde vám poskytneme 8 jednoduchých, ale účinných cvičení k získání pevnějšího obličeje.

Masáž obličeje

Pokud nemáte možnost navštívit profesionála, můžete se těšit na vlastní masáž obličeje z pohodlí domova. Pomůže vám vypnout pleť, protože se zlepší zásobení krve a zesílení svalů v obličeji.

Špičkami prstů zvedněte čelo od dolní části k horní. Pokožku masírujte krouživými pohyby prstů, poté se přesuňte na tváře a poťupkávejte jimi směrem ke spánkům. Masáže provádějte 2-3krát týdně a výsledky byste měli vidět po 20 procedurách. Vždy si předem umyjte ruce a obličej.

Kontrastní masáž

Kontrastní masáž působí zázračně na vypnutí obličeje a také dokonce na dvojitou bradu, kterou nikdo z násnechce . Budete potřebovat ručník, vodu a samozřejmě touhu vypadat mladě a svěže. Přeložte ručník na polovinu, namočte v chladné, lehce osolené vodě. Poté s ním jemně poklepejte bradu. Proveďte tak 10krát a poté udělejte to samé, ale s ručníkem namočeným ve vlažné vodě.

Abeceda

Chcete-li posílit ochablé svaly v obličeji následované vráskami, nejspíš budete chtít recitovat abecedu. Například taková jednoduchá výslovnost X a O mohou přinést veliký rozdíl. Tím, že je budete vyslovovat jen pár minut denně, posílíte svaly ve tváři, což je základ pro zmírnění stárnutí.

Zvedání spánků

Toto cvičení pomáhá pohybům svalů ve tvářích, ale nejdůležitější jsou spánkové svaly, protože v důsledku oslabení celá horní část začíná klesat.

  • Stůjte před zrcadlem, položte pravou ruku na levý spánek tak, aby se vaše prsty dotýkaly okraje oka a obočí. Lehce zatlačte a vytáhněte kůži nahoru. Hlavu nepředklánějte dopředu.
  • Zůstaňte v této pozici a mírně naklánějte hlavu doprava a jemně natáhněte krk. Ramena jsou uvolněná.
  • Poté spusťte jazyk ve směru hlavy, jak můžete vidět na obrázku. Současně vydechujte a k tomu přidejte zvuk vyslovovaného „ha“. Dýchejte nosem v této poloze tak 4-5krát a pokračujte ve vytahování jazyka.
  • Jazyk zatáhněte zpět do úst, uvolněte svaly a vraťte se do výchozí pozice. Opakujte na opačné straně hlavy.

Gymnastika obličeje

  • Zavřete oči, zůstaňte tak alespoň 10 vteřin, položte ruce na čelo a lehce stiskněte. Pokuste se uvnitř pohybovat očima ve směru hodinových ručiček. Toto cvičení je dobré pro zmírnění vrásek kolem očí a nosu.
  • Pokuste se nafouknout tváře. Vdechujte a držte vzduch v ústech, zkuste si jej jakoby přehazovat z jedné tváře do druhé po dobu 10 vteřin. Tak se zbavíte vrásek kolem úst a stejně tak propadlých tváří.

Legrační grimasy

Nemusíte svou tvář brát příliš vážně, když se snažíte vrátit jí mládí. Můžete si užívat před zrcadlem legrační grimasy, u kterých se zasmějete a ještě pomůžete vašemu obličeji vrátit svěžest. Můžete například široce otevřít ústa a pokusit se dosáhnout brady špičkou jazyka. Svaly ve tváři se začnou napínat a znovu tvořit. Také překvapený obličej s otevřenou pusou a široce zvednutým obočím je velice účinný.

Klaun

Také velice populární technika. Předváděním klauna vypínáte svaly v obličeji tím, že předstíráte úsměv, což znamená, že vráskám bude trvat déle, než se objeví. Musíte vytvořit na svém obličeji ten největší úsměv, jaký budete schopni, hrát si s nosem a obočím alespoň 10 vteřin. Poté povolíte na dalších 5 sekund a znovu opakujete po dobu 5 minut 3krát týdně.

zdroj: brightside.me