Jedlá soda – produkt, který pomáhá nejen v kuchyni, ale i při získání a udržení krásy

Bikarbonát sodný, lépe známý jako sodík nebo jedlá soda, se určitě ve vaší domácnosti vyskytuje. Pro své prospěšné vlastnosti představuje jakýsi druh ohrožení pro farmaceutický průmysl, jelikož je skvělou přírodní alternativou nejrůznějších kosmetických produktů určených pro krásu.

Svěží dech

Pokud se vám z úst line nepříjemný zápach, vypláchněte si pusu a hrdlo poloviční sklenicí vody se špetkou jedlé sody.

Bělejší zuby

Ať už jste kuřák, milovník kávy nebo prostě jen toužíte po bělejších zubech, nejlepším způsobem je použití jedlé sody. Recept je známý již z dávných dob a stačí pouhá lžička sody, trochu soli a několik kapek jablečného octa. Směs by měla být horká, jakmile ji budete aplikovat na zubní kartáček. Poté si vyčistěte zuby běžnou pastou, kterou máte doma. Proces bělení provádějte maximálně 1x týdně.

Deodorant

Jedlá soda je účinnou náhradou průmyslově vyráběných deodorantů a efektivně odstraňuje všechny nepříjemné zápachy. Smíchejte ½ lžičky sody s vodou a ihned aplikujte do podpaží. Pokud se ještě ke všemu chcete vyhnout pocení, spojte kukuřičnou mouku a sodu v poměru 6:1 a naneste na požadovanou oblast.

Odstranění make-upu

Odličování je bohužel rituál, kterým musí denně procházet každá žena, co se ráda líčí. Ovšem rychlou pomoc nemusíte hledat pouze v koupelně, ale i v kuchyni. Smíchejte 2 lžičky sody s 1 lžičkou teplé vody. Míchejte, dokud nezískáte jednotnou pastu. Navlhčete si obličej a jemnými krouživými pohyby naneste. Poté důkladně opláchněte a osušte tvář.

Peeling

Oživte svou pokožku snadným a levným peelingem. Spojte sodu s vodou v poměru 3:1 a aplikujte na ruce, nohy, lokty nebo obličej. Krouživými pohyby vmasírujte do kůže a poté opláchněte. Soda vám také pomůže zbavit se nežádoucích pupínků. Vytvořte si pastu z čerstvě vymačkané citrónové šťávy a sody a pravidelně aplikujte na postižená místa.

Lesklé nehty

Nasypte trochu sody na ještě vlhký lak na nehty a čistěte pod a kolem nehtů. Soda změkčuje kůžičky a nehty dostanou zvláštní lesk.

Suchý šampón

Pokud nemáte čas umýt si vlasy klasickým šampónem, použijte jedlou sodu. Posypte trochu sody na kořínky vlasů a vmasírujte.

zdroj: www.feelhealthylife.com