Jak se poprat s kocovinou, abyste přežili těžký den? Je to jednoduché, poradíme vám, jak na to

Známe to téměř všichni – skvělý večírek, příliš mnoho drinků nebo alkohol jako nástroj potlačující smutek. Přehnané užívání si není nikdy dobrý nápad, zvláště, jedná-li se o alkohol. Budete dehydratovaní, unavení a dokonce můžete trpět i průjmem. Takže, co s tím?

Co se děje s tělem, když procházíte kocovinou

Alkohol především způsobuje pokles cukru v krvi, což vede k únavě, slabosti a někdy i k záchvatům. Tělo začne produkovat více moči, takže se stáváme čím dál tím více dehydratovanými a to zase vede k tomu, že se cítíme žíznivě a slabě. Kromě toho všeho alkohol vyvolává zánětlivou reakci imunitního systému a vy můžete pociťovat neschopnost soustředit se, problémy s pamětí, sníženou chuť k jídlu a ztrátu zájmu o obvyklé činnosti. Jak si tedy můžeme pomoci, abychom tyto nepříjemné stavy překonali co nejjednodušeji.

Hodně pijte (ne alkohol)

Alkohol podporuje močení a vy budete dehydratovaní. Pití zvýšeného množství vody vám pomůže získat do těla chybějící tekutiny.

Sacharidy

Jak už bylo řečeno, alkohol snižuje hladinu cukru v krvi, což má za následek únavu a bolesti hlavy. Navíc, spousta lidí během konzumace alkoholu zapomíná jíst. Dejte si na to pozor a kocovina pro vás nebude tak bolestivá.

Omezte konzumaci alkoholu

Jednoduché to možná pro někoho není, ale v principu je to jasný a logický krok k tomu, jak se vyhnout těžké kocovině. Čím méně alkoholu vypijete, tím lehčí bude vaše kocovina.

Vyhněte se tmavým alkoholickým nápojům

Hlavní složkou alkoholu je ethanol a tmavší nápoje obsahují chemicky příbuzné sloučeniny, včetně methanolu, jehož metabolity jsou zvláště toxické, takže mohou způsobovat silnou kocovinu. Oproti tomu taková vodka nebo gin vyvolávají lehčí příznaky kocoviny.

Jezte před i během pití alkoholu

Vzhledem k tomu, že se alkohol vstřebává rychleji, je-li žaludek prázdný, pomůže vám, pokud předtím nebo během večera něco sníte.

Vitamín B6

Vitamín B6 vám může pomoci snížit příznaky kocoviny. Nalézt ho můžete v drůbežím mase, rybách, játrech nebo bramborách.

Jak se s těžkými rány perete vy? Podělte se s námi v komentářích o vaše zaručené metody proti kocovině a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com