Záleží vám na zdraví vašeho srdce? Nezapomínejte na snídani

Od malička je nám vštěpováno, a to nejen našimi rodiči, ale i odborníky na výživu, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Ale přesto mnoho z nás tento fakt obchází a prvním pokrmem se stává oběd. Možná je to proto, že si ráno raději přispíte a vyrazíte rychle ze dveří do práce nebo jste prostě jen typ, jehož žaludek se potřebuje nejdříve probudit, než něco sní. Bylo však zjištěno, že vynechání snídaně může být pro nás horší, než si myslíme.

Přeskakování snídaně je totiž významně spojeno se zvýšeným rizikem úmrtí souvisejících s kardiovaskulárními a mozkovými příhodami. Ti, kteří nikdy nesnídají, mají o 87% vyšší riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění nebo mrtvici než ti, kteří si pravidelně připravují snídani.

Studie samozřejmě nemůže s jistotou tvrdit, že za úmrtí na kardiovaskulární nebo mozkové potíže může pouze vynechání snídaně – lidé, kteří vynechávají snídani pravidelně mohou mít i další špatné návyky, které přispívají k těmto zdravotním problémům. Proto je třeba provést další výzkumy, aby se s jistotou dalo říci, jaký vliv má vynechání snídaně na délku našeho života. Ovšem přesto, snídaně je tímto považována za způsob, jak podpořit naše kardiovaskulární zdraví, proto tedy myslete na to, že pravidelné a výživné snídaně pomáhají nejen k hubnutí a udržení si pěkné postavy, ale skutečně i k našemu zdraví, které je tím nejdůležitějším. Je důležité zachovat si zdravé stravovací návyky a mezi ty patří právě dobrá snídaně.

Do které skupiny lidí patříte vy? Dopřáváte si kvalitní snídani nebo přecházíte rovnou k obědu? Dejte nám vědět vaše zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com